7 najlepszych alternatyw Grammarly

7 najlepszych alternatyw Grammarly w 2020 roku

Darmowe i płatne serwisy do sprawdzania gramatyki

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój proces pisania w języku angielskim przebiegnie gładko jak jedwab i kompletnie bezboleśnie, możesz skorzystać z narzędzia do sprawdzania gramatyki. Być może słyszałeś o najpopularniejszym z nich – Grammarly. Jeśli z jakiegoś powodu serwis Grammarly nie spełnił Twoich oczekiwań, poniżej prezentujemy listę 7 alternatyw, które w wersji podstawowej są darmowe i posiadają również płatne wersje rozszerzone. Niektóre z nich mogą okazać się znacznie bardziej atrakcyjne niż Grammarly.

GrammarLookup wykorzystuje sztuczną inteligencję do sprawdzania gramatyki, pisowni i stylu. Jego prosty interfejs i dobra baza danych gramatycznych, a także możliwości sprawdzania interpunkcji sprawiają, że jest to jeden z najlepszych korektorów.

Najlepsze w tym narzędziu jest to, że można go używać online bez rejestracji. Po prostu skopiuj i wklej tekst, a następnie kliknij przycisk Wyszukaj i voila!

GrammarLookUp blog LingRoom

Jeśli serwis wyłapał literówki, problemy z gramatyką, pisownią czy stylem, przejdź przez każde oznaczenie błędu, aby je poprawić.

Nie martw się, nie stracisz formatowania podczas przenoszenia tekstu z powrotem do oryginalnego edytora, takiego jak Ms. Word.

To, w czym ten serwis jest podobny do Grammarly, to fakt, że dostępny jest zestaw stylów pisania. Możesz wybrać style pisania, takie jak publikowanie na blogu, pisanie akademickie, biznes lub po prostu ogólny styl pisania. Rozszerzenie jest bezpłatne, ale wersja na komputery stacjonarne jest płatna. Ale to powinno spełnić Twoje wymagania dotyczące WordPress, poczty e-mail i Facebooka. Jest to prawdopodobnie jedno z najłatwiejszych w użyciu dostępnych narzędzi do sprawdzania gramatyki. W edytorze tekstu pojawia się ikona nad błędami. ProWritingAid dba o to, aby tekst nie było oklepany i zawierał świeże, poprawne słownictwo.

ProWritingAd blog LingRoom

GingerSoftware jest prawdopodobnie jednym z najlepszych dostępnych na rynku programów do sprawdzania gramatyki na komputerach. Ma szeroki wybór narzędzi i jest dostępnych na iOS, Android, Windows, Chrome, Safari, Firefox i Mac. Możesz go nie tylko używać jako narzędzia do korekty, ale w rzeczywistości możesz go nawet używać jako zamiennika autokorekty w telefonie, od którego oprogramowanie Ginger może być znacznie lepsze. Możesz wybierać spośród amerykańskiego angielskiego, brytyjskiego angielskiego i kanadyjskiego angielskiego. Interfejs użytkownika jest dość prosty, błędy są podświetlone, a najechanie kursorem myszy na podświetlony region daje wiele opcji.

Ginger Software może również działać jako Twój korepetytor języka angielskiego, ponieważ nie tylko zaznacza, ale też wyjaśnia błąd gramatyczny, a ponadto dostępny jest czytnik tekstu, który może pomóc w nauce wymowy. Posiada również narzędzie do przeformułowania, które wyszukuje synonimy słów użytych w zdaniu i całkowicie je zmienia. Może to sprawić, że Twoje zdania będą bogatsze. Dostępne jest również narzędzie do tłumaczenia online na ponad 40 języków, w tym francuski, niemiecki, hiszpański, urdu, hindi i arabski.

GingerSoftware blog LingRoom

WhiteSmoke jest dostępny na różnych platformach. Jest dostępny w Chrome, Firefox, Edge, Safari, Opera, Windows, Mac, Android i iOS. WhiteSmoke zapewni Ci łatwe do zrozumienia wyjaśnienie każdego błędu gramatycznego, jaki popełnisz. Narzędzie do sprawdzania gramatyki obejmuje wiele reguł gramatycznych.

Moduł sprawdzania pisowni upewnia się, że używasz poprawnie napisanych słów w odpowiednim kontekście. Ten algorytm sprawia, że WhiteSmoke jest również dość wyjątkowy. Istnieje publiczna baza danych prowadzona przez społeczność, w której słownik jest aktualizowany.

Narzędzie do sprawdzania interpunkcji działa na zasadzie porównywania zdań z dużą bazą błędów, słów i zdań. Algorytm sprawdza to z tym, co jest w bazie danych, a sztuczna inteligencja jest używana do poprawiania interpunkcji i wzorców pisowni.

Tłumacz może tłumaczyć około 55 języków i może to zrobić w dowolnej aplikacji. Wykorzystuje statystyczne tłumaczenie maszynowe i jest dość dokładne. Może również w pewnym sensie pomóc w nauce języka, ponieważ podaje przykładowe zdanie dla każdego słowa.

Whitesmoke blog LingRoom

Sentence Checkup to kolejna świetna alternatywa dla Grammarly. Jest bezpłatna, nie wymaga rejestracji ani instalacji rozszerzenia Chrome. Po prostu przejdź do SentenceCheckup.com i wklej fragment tekstu, kliknij przycisk sprawdzania, a wszystkie możliwe błędy gramatyczne w zdaniu zostaną podświetlone. Może również sprawdzać strukturę zdania i fragmenty tekstu, aby poprawić błędy w kontekstowe.

Po prostu najedź kursorem na każde słowo, a będziesz mieć wiele opcji poprawienia błędu.

Możesz wybierać między angielskim brytyjskim lub amerykańskim, a Sentence Checkup odpowiednio dostosuje styl tekstu. Świetną opcją, jaką oferuje ta platforma, jest wykrycie nadmiernego użycia słów, co może znacznie poprawić czytelność treści.

SentenceCheckup blog LingRoom

Jetpack ma najbardziej unikalny interfejs użytkownika spośród wszystkich narzędzi do sprawdzania gramatyki. Aplikacja skanuje tekst i zaznacza słowa czerwonymi, zielonymi i niebieskimi ikonami. Czerwona ikona wskazuje niepoprawną pisownię i słowa użyte nieprawidłowo w kontekście, zielona ikona pokazuje błędy gramatyczne, a niebieska zawiera tylko sugestie dotyczące wybranego stylu pisania. Aplikacja wyszukuje zbyt złożone zdania, żargon, zbędne frazy, zwroty, których należy unikać, podwójne przeczenia, stereotypy.

Jeśli korzystasz z WordPress, być może już korzystałeś z JetPacka, ponieważ jest tam wbudowana wtyczka. Co więcej, jest to solidne narzędzie do prostej korekty i całkiem dobrze wykona to zadanie.

Jetpack blog LingRoom

Jeśli chcesz poprawić jakość swojego pisania pod względem czytelności, to Hemingwayapp jest prawdopodobnie najlepszym dostępnym obecnie na rynku oprogramowaniem do tego zadania. Oprogramowanie nadaje tekstowi ocenę czytelności. Wyrażenia zaznaczone na czerwono są zbyt skomplikowane, aby czytelnik mógł je dokładnie zrozumieć, gdy zdanie jest podświetlone na fioletowo, prawdopodobnie istnieje możliwość użycia w jego miejsce krótszego i znacznie prostszego zdania, frazy podświetlone na zielono pokazują stronę bierną. Aplikacja jest dostępna za darmo w przeglądarkach i WordPress.

Hemingwayapp blog LingRoom

 

► Sprawdź też: Najlepsze słowniki języka niemieckiego – zestawienie


LingRoom 2020


 

Podziel się tym artykułem
Popularne słowniki