13.01.2020
Testy

Horoskop 2020

Rok 2020 jest bardzo ważny, ponieważ wyznacza początek nowej ery: połączenie między Jowiszem a Saturnem rozpoczyna nowy 20-letni cykl. 2020 będzie rokiem, w którym wszystkie znaki zodiaku będą mogły skorzystać z nowego początku, zarówno w życiu osobistym, jak i finansowym. Niektórzy z nas skoncentrują się na zabawie, rozrywce, przyjemności i hobby, podczas gdy inni wykorzystają swoją kreatywność, ambicje i pewność siebie do inicjowania osobistych i / lub bardziej rozbudowanych projektów.

Lektorzy

 • 22.11.2019
  Lektorzy

  Wpływ języka polskiego na proces nauki języka obcego

  Znaczenie języka polskiego w kontekście nauki języka obcego może być interpretowane na wiele sposobów. "Polonizmy w językach obcych". W tym wpisie postaramy się przybliżyć różne zapożyczenia z języków obcych obecne w polszczyźnie oraz poddać refleksji to, jakie znaczenie ma świadomość języka ojczystego w procesie nauki języka obcego.

 • 25.11.2019
  Lektorzy

  Język niemiecki w niebanalnych odsłonach

  Różne warianty języka niemieckiego stanowią z jednej strony inspirujące wyzwanie intelektualne z perspektywy lingwistów, filologów i językoznawców, z drugiej natomiast – potrafią nastręczyć niemałych trudności ...

 • 01.01.2020
  Lektorzy

  Korepetycje - działalność nierejestrowana możliwością na wyższe zarobki nauczycieli

  Radca Prawny Karolina Bonarska-Lenarczyk w rozmowie z LingRoom odpowiada na pytania dotyczące prawnych kwestii prowadzenia działalności przez lektorów języków obcych.

 • 09.11.2019
  Lektorzy

  Oto 8 sposobów, aby twoje korepetycje językowe były zabawne i niezapomniane!

  Uczniowie lubią uczyć się języków obcych poprzez zabawę, a lektorzy czerpią ogromną przyjemność z prowadzenia fajnych lekcji. Zabawne lekcje mogą sprawić, że uczniowie pokochają naukę i zaczną bardziej troszczyć się o własną edukację językową.

 • 09.11.2019
  Lektorzy

  Nauczanie języków obcych w szkołach europejskich. Jak na tle Europy wypada Polska?

  Czy długość prowadzonej edukacji językowej (liczonej w latach) ma największy wpływ na ostateczny wynik osiąganej biegłości językowej?

 • 01.01.2020
  Lektorzy

  Ile tak naprawdę zarabia lektor?

  Praca lektora języków obcych jest dość specyficzna i wymyka się jednoznacznej klasyfikacji. Lektor to nauczyciel, który może pracować w szkole lub kilku szkołach jednocześnie. Może też nigdy nie przekroczyć szkolnego progu, co nie oznacza wcale, że nie pracuje czynnie w swoim zawodzie. Może być freelancerem, przedsiębiorcą, biznesmenem. Choć, biorąc pod uwagę statystyki - raczej bizneswoman…

 • 05.11.2019
  Lektorzy

  Jak działa Kalendarz w profilu korepetytora LingRoom

  Kalendarz LingRoom oferuje wiele zaawansowanych funkcjonalności, które efektywnie wspierają pracę korepetytora, pozwalając mu na łatwe zarządzanie lekcjami.

 • 09.11.2019
  Lektorzy

  Fałszywi przyjaciele tłumacza

  Mianem tym określamy słowa i wyrażenia, które w dwóch językach brzmią podobnie, jednak ich znaczenie jest odmienne. Fałszywi przyjaciele są często powodem zabawnych nieporozumień i wybuchów śmiechu, ale mogą również prowadzić do poważnych kłótni czy nawet konfliktów. Najczęściej przysparzają trudności użytkownikom języków w obrębie tej samej grupy językowej.

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
Popularne słowniki