Poradnik korepetyt: Jak zoptymalizować swój profil

Profil korepetytora w LingRoom - Poradnik Lektora

Prowadzisz lekcje angielskiego online? Uczysz Business English? A może udzielasz korepetycji z niemieckiego?

Czy wiesz, że średni czas, jaki poświęca potencjalny uczeń na sprawdzenie oferty językowych kursów tematycznych w LingRoom.pl to 1 min. 30 sekund? Nasi uczniowie cenią sobie profesjonalizm lektorów i korepetytorów językowych oraz wysoką wartość merytoryczną kursów oferowanych na platformie. Już dziś zoptymalizuj swój profil lektora LingRoom i przyciągnij nowych uczniów ciekawą ofertą! 

Zanim zdecydują się na kontakt z korepetytorem sprawdzają m.in.

  • ofertę kursów stacjonarnych i lekcji online
  • bio (przede wszystkim zakładka "O mnie")
  • prezentację video
  • miejsce w rankingu lektorów
  • opisy oferowanych zajęć i kursów tematycznych
  • dostępność oznaczoną w kalendarzu

Pod uwagę brana jest także cena za 1 godzinę lekcji (60 lub 45 min.). W zależności od poziomu zaawansowania i wybranego języka opłata waha się pomiędzy 35 zł (np. online niemiecki podstawy) a nawet 200 zł (np. Business English, lekcje angielskiego w firmie) za godzinę lekcyjną.

#1 Jak wypełnić zakładkę O mnie w profilu lektora LingRoom.pl?

Zakładka O mnie to Twoja szansa na pochwalenie się bogatym doświadczeniem zawodowym oraz innowacyjnymi metodami dydaktycznymi. Pamiętajmy, że biografia nauczyciela będzie szybko skanowana przez potencjalnego ucznia, dlatego w opisie należy zawrzeć tylko konkrety, które mogą zwrócić uwagę słuchaczy. Aby profil wyglądał profesjonalnie, radzimy dodać zdjęcie w dobrej jakości (co najmniej 350x400) oraz nagrać powitalne video, które można zamieścić za darmo na YouTube i wkleić link do filmiku w profilu lektora na Lingroom.pl. To bardzo uatrakcyjni profil i przyciągnie uwagę potencjalnych uczniów, a tym samym zachęci ich do złożenia zmówienia na korepetycje / e-korepetycje / kurs tematyczny  czy pakiet lekcji właśnie u Ciebie! Długość: Max. do 200 znaków.

 

 

O czym warto wspomnieć: Napisz krótko o doświadczeniu zawodowym (np. Od ponad 7 lat prowadzę lekcje języka niemieckiego w dużych korporacjach międzynarodowych) i mów do swoich potencjalnych klientów liczbami (np. Przeprowadziłem ponad 30 kursów Business English i więcej niż 1000 godzin korepetycji z angielskiego dla młodzieży szkolnej). Pracowałeś za granicą? A może jesteś dwujęzyczny i możesz nauczać języka na poziomie native'a? Pochwal się tym! Przygotowujesz do matury z angielskiego albo egzaminu ósmoklasisty? Napisz o tym! Te informacje mają ogromne znaczenie przy wyborze lektora językowego. Na koniec, pamiętaj, by Twój opis był zoptymalizowany pod Google. Staraj się używać słów kluczowych, które skierują ruch z wyszukiwarek właśnie na Twój profil (np. Oferuję kurs języka angielskiego w Warszawie albo Skuteczne lekcje niemieckiego online czy Matura angielski – ze mną zdasz!).

#2 Miejsce w rankingu nauczyciela - jak podbić swój profil do góry?

Podstawową misją LingRoom.pl jest ułatwienie wyszukiwania sprawdzonych lektorów języków obcych w najbliższej okolicy ucznia lub online. Zwracamy szczególną uwagę, by nasi uczniowie mieli szybki dostęp do najlepszych nauczycieli w swoim mieście. Ranking Lingroom.pl pozycjonuje profile lektorów, biorąc pod uwagę: 

Stopień wypełnienia konta lektora. Tylko profile nauczycieli, którzy wypełnili swoje dane, podając ofertę języków, których nauczają wraz z ceną za 45 min i/lub za 60 min lekcji, a także wybrali rodzaj współpracy z platformą: B2B lub umowa zlecenie (LingRoom promuje legalną współpracę) będą widoczne w wynikach wyszukiwania. Uzupełnij swoje konto w 5 min. tutaj

Liczba dodanych kursów językowych. Na start optymalna ilość to 4-5 ofert kursów tematycznych. Możesz skorzystać z łatwego w obsłudze kreatora kursów, który proponuje wybór kliku kategorii tematycznych np. biznes / online / dzieci / egzaminy / praca itp., a także dostęp do biblioteki zdjęć tytułowych. Dodawać i modyfikować kursy w swoim profilu możesz tutaj

Lokalizacja i cena za godzinę lekcyjną. Poszukując lektorów, uczniowie na LingRoom.pl mają do dyspozycji łatwą w obsłudze wyszukiwarkę, gdzie zaznaczają język (np. niemiecki), preferencyjną lokalizację (np. Warszawa) oraz stawkę za godzinę, którą są skłonni zapłacić (np. od 50 do 100 zł). Nasza platforma automatycznie pokazuje w wynikach nauczycieli językowych, którzy spełniają kryteria wyszukiwania uczniów. Średnia stawka za godzinę lekcyjną w Lingroom.pl to 60 zł​

Mogą również skorzystać z opcji wysłania ogólnego zapytania do kilku lektorów jednocześnie, klikając w „Ofertę lektora”. Wówczas wypełniają krótki formularz, w którym zaznaczają nauką jakiego języka są zainteresowani i w jakiej lokalizacji lub online. Lektorzy, którzy spełniają wybrane kryteria otrzymają zapytanie od ucznia na czacie i tą drogą będą mogli na nie odpowiedzieć. Po ustaleniu szczegółów kursu via czat, uczeń zamawia wybraną liczbę lekcji w profilu lektora i dokonuje płatności online.

#3 Ciekawe tematyczne kursy językowe

Nie bez znaczenia jest także Twoja kreatywność w podejściu do nauczania. LingRoom.pl jest platformą oferującą tematyczne/profilowane kursy i zajęcia językowe. Użyj wyobraźni i stwórz ciekawe i nietuzinkowe oferty zajęć np. angielski w finansach, hiszpański - rozmowa o pracę, francuski w kuchni, angielski dla inżynierów, niemiecki online - kurs przed Erasmusem, angielski podstawy dla opornych. Pamiętaj, że każdemu uczniowi przyświeca jego własny cel w nauce języka. Tematyka Twoich kursów powinna być odpowiedzią na ich potrzeby.

#4 Pamiętaj o oznaczeniu swojej dostępności

Uczeń szybciej zdecyduje się na kontakt z lektorem, który uzupełnił w profilowym kalendarzu swoją dostępność. To daje potencjalnemu uczniowi ogólny pogląd na możliwość rozplanowania kursu z danym korepetytorem i oszczędza czas obu stronom.


Nauczasz języków obcych? Mamy dla Ciebie pracę!

Dołącz do społeczności ponad 1 tys. lektorów LingRoom

Podziel się tym artykułem
Popularne słowniki