Słowniki języków obcych

Słowniki języków obcych – Ranking popularności

Lista najpopularniejszych słowników języków obcych wśród klientów księgarni internetowych.

W poniższym zestawieniu prezentujemy listę najpopularniejszych słowników języków obcych wśród klientów księgarni internetowych. Ranking został przygotowany na podstawie popularności produktów dostępnych w serwisie Skąpiec.pl, w kategorii Słowniki Języków Obcych.

Sprawdź listę najczęściej kupowanych słowników w 2020 roku, być może pomoże Ci ona w znalezieniu odpowiedniego słownika dla siebie. Lista zawiera tytuły, numer ISBN oraz krótki opis słownika. W zestawieniu ujęto pozycje uniwersalne oraz te przeznaczone specjalnie dla dzieci, uczniów, a także dorosłych.

  1. Słownik polsko-niemiecki • niemiecko-polski + CD (wersja elektroniczna)

Wydawnictwo: Level Trading

Numer ISBN: 9788364051517

Słownik zawiera ponad 17000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego. Opracowanie uwzględnia również pewien zasób terminów specjalistycznych (z dziedzin takich jak m.in. technika, medycyna, ekonomia, nauki przyrodnicze) oraz leksyki potocznej.

Słownik składa się z dwóch części: polsko-niemieckiej oraz niemiecko-polskiej. Dla wszystkich haseł niemieckich w obu częściach słownika podano zapis ich wymowy.

Na płycie CD znajduje się słownik w wersji elektronicznej, która jest nieco obszerniejsza niż wersja drukowana i zawiera około 20000 haseł. Program uruchamiany jest w przeglądarce internetowej off-line (bez konieczności połączenia z Internetem). Aplikacja może być użytkowana nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych z zainstalowaną przeglądarką internetową.

  1. Ilustrowany słownik budowlany polsko-angielsko-niemiecki

Autor: Wilhelm K. Killer

Wydawnictwo: Arkady

Numer ISBN: 978-83-213-4364-8

W książce przedstawiono w przystępnej wizualnie formie zestaw najważniejszych haseł dotyczących branży budowlanej, podanych w trzech językach. Zaprezentowano poglądowe rysunki ze wszystkich obszarów budownictwa. Ilustrują one zarówno ogólne pojęcia, jak i wyrażenia fachowe, w tym specyficzne terminy branżowe. Obszerne skorowidze rzeczowe znacznie ułatwią korzystanie ze słownika czytelnikom polskim, angielskim i niemieckim.

  1. Słownik współczesny francusko-polski, polsko-francuski

Wydawnictwo: Pons

Numer ISBN: 978-83-7608-738-2

Słownik zawiera 70000 haseł i zwrotów, w tym także liczne neologizmy i zapożyczenia. Wyrazy hasłowe zostały wyróżnione niebieskim kolorem. W dodatkach znajdziemy m.in. krótką gramatykę języka, wzory odmian czasowników, a także przydatne zwroty oraz wzory listów.

  1. Langenscheidt Langenscheidt Słownik uniwersalny

Autor: Krzemiński Piotr, Levin-Steinmann Anke

Wydawnictwo: Langenscheidt

Numer ISBN: 9788364667305

Słownik zawiera około 35000 haseł i zwrotów oraz nowoczesne, aktualne słownictwo z różnych poziomów języka, wskazówki dotyczące wymowy niemieckich wyrazów z zastosowaniem międzynarodowej transkrypcji fonetycznej IPA. To idealna pomoc w szkole, w pracy i w podróży.

  1. Podręczny słownik rosyjsko-polski polsko-rosyjski

Wydawnictwo: Delta W-Z Oficyna Wydawnicza

Numer ISBN: 978-83-7175-837-9

Słownik dla początkujących i zaawansowanych
70 000 znaczeń
Duża łatwość korzystania
Podstawowa terminologia z zakresu informatyki, biznesu i finansów
Najważniejsze zagadnienia gramatyczne
Przydatne pytania i zwroty
Pisanie listów
Utarte połączenia wyrazów
Fałszywi przyjaciele
Określenia związane z czasem
Minirozmówki polsko-rosyjskie

  1. Słownik obrazkowy na co dzień. Włoski-polski

Wydawnictwo: Pons

Numer ISBN: 9788377159170

Bogato ilustrowany słownik obrazkowy zawiera 1500 haseł i doskonale sprawdza się jako nieodłączny towarzysz w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. Podzielony jest na dziewięć kategorii tematycznych zawierających najważniejsze słownictwo z życia codziennego. Niezależnie od tego, gdzie akurat jesteśmy - w domu, w podróży czy w pracy - gdy otworzymy interesujący nas rozdział, mamy przed sobą przejrzysty zestaw słówek potrzebnych w danej sytuacji. Wszystkie hasła w słowniku opatrzone zostały transkrypcją fonetyczną.

  1. Sprytny słownik francusko-polski i polsko-francuski

Wydawnictwo: Lingea

Numer ISBN: 978-83-65633-13-2

Sprytny słownik francusko-polski i polsko-francuski łączy w sobie słownik, rozmówki i streszczoną gramatykę języka. Dedykowany jest szczególnie uczniom i studentom oraz wymagającym podróżnym, stąd jego kompaktowy format.

  1. Słownik polsko-angielski dla dzieci + płyta CD

Wydawnictwo: Arti

Numer ISBN: 978-83-7740-719-6

Ilustrowany słownik dedykowany dzieciom, dzięki któremu poznają wiele przydatnych słów w języku angielskim, które przydadzą się im podczas rozmów z kolegami i koleżankami z zagranicy lub pomogą zrozumieć angielskojęzyczne książki, kreskówki czy filmy. NA PŁYCIE usłyszycie WYMOWĘ SŁÓWEK zapisanych w słowniku i KILKA PIOSENEK w języku angielskim, które są rytmiczne i łatwo je zapamiętać. Posłuchajcie, powtarzajcie i śpiewajcie!

  1. Sprytny słownik szwedzko-polski, polsko-szwedzki

Wydawnictwo: Lingea

Numer ISBN: 978-83-6504995-7

Szwedzki słownik sprytny to nowość od Lingea. Zupełnie nowy słownik języka szwedzkiego, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tym językiem.

  1. Słownik medyczny polsko-francuski francusko-polski + definicje haseł + CD

Wydawnictwo: Level Trading

Numer ISBN: 9788364051654

Słownik obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo.

Wszystkie hasła bazowe posiadają definicje w języku polskim. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie. 

Na płycie CD znajduje się słownik w wersji elektronicznej. Program jest uruchamiany w przeglądarce internetowej off-line (bez konieczności połączenia z Internetem).


Agnieszka K. - lektor języka polskiego w LingRoomAutorka bloga: Agnieszka K. - lektor języka polskiego jako obcego w LingRoom

"Cześć! Are you ready to start speak Polish? I will prepare a tailor-made course just for you! I’m a professional and experienced Polish teacher who can help you improve your language skills during effective and interesting lessons."

Przejdź do profilu lektora


© 2020 LingRoom

Podziel się tym artykułem
Popularne słowniki