09.04.2021
Uczniowie

Przypadki w języku niemieckim

Jakie części mowy w języku niemieckim odmieniają się przez przypadki? Jak widać, temat jest tak obszerny, że warto zbadać go dokładniej. Zważywszy na fakt, że język polski ma aż 7 przypadków, nauka niemieckich przypadków nie powinna być powodem do obaw.

Najnowsze Artykuły

 • 19.03.2020
  Lektorzy

  Ile zarabia lektor?

  Praca lektora języków obcych jest dość specyficzna i wymyka się jednoznacznej klasyfikacji. Lektor to nauczyciel, który może pracować w szkole lub kilku szkołach jednocześnie. Może też nigdy nie przekroczyć szkolnego progu, co nie oznacza wcale, że nie pracuje czynnie w swoim zawodzie. Może być freelancerem, przedsiębiorcą, biznesmenem. Choć, biorąc pod uwagę statystyki - raczej bizneswoman…

 • 05.11.2019
  Lektorzy

  Jak działa Kalendarz w profilu korepetytora LingRoom

  Kalendarz LingRoom oferuje wiele zaawansowanych funkcjonalności, które efektywnie wspierają pracę korepetytora, pozwalając mu na łatwe zarządzanie lekcjami.

 • 19.03.2020
  Lektorzy

  Co to są fałszywi przyjaciele tłumacza?

  Mianem tym określamy słowa i wyrażenia, które w dwóch językach brzmią podobnie, jednak ich znaczenie jest odmienne. Fałszywi przyjaciele są często powodem zabawnych nieporozumień i wybuchów śmiechu, ale mogą również prowadzić do poważnych kłótni czy nawet konfliktów. Najczęściej przysparzają trudności użytkownikom języków w obrębie tej samej grupy językowej.

 • 19.03.2020
  Lektorzy

  Jak wykorzystywać dzieła sztuki w pracy lektora

  Znanym faktem jest, iż wizualizacja, obraz, schemat, wykres czy rysunek pobudzają pracę mózgu i w znacznym stopniu ułatwiają zapamiętywanie nowych zwrotów i wyrazów.

 • 29.11.2019
  Uczniowie

  Total Physical Response. Metoda nauczania języków obcych

  Total Physical Response to metoda nauczania języków obcych poprzez ruch. Chodzi o to, by całe ciało wzięło udział w procesie przyswajania nowego słownictwa i językowych struktur. Proces ów wspomagany ruchami i ich powtarzaniem można porównać do sposobów zapamiętywania poprzez zapachy czy muzykę.

 • 08.12.2019
  Lektorzy

  5 najlepszych gier na korepetycje z angielskiego i nie tylko

  Jakie gry językowe można wykorzystać na zajęciach indywidualnych, korepetycjach czy kursach? Oto kilka naszych ulubionych opcji!

 • 29.11.2019
  Lektorzy

  Czym jest Metoda Silent Way i jak wykorzystać ją w nauczaniu uczniów?

  Czy słyszeliście o metodzie nauczania zwanej Silent Way? Podczas kiedy w większości metod nauczyciel stanowi centrum lekcji, tutaj schodzi on na drugi plan, a punkt ciężkości przenosi się na samego ucznia.

 • 19.03.2020
  Lektorzy

  Korepetycje i prywatne lekcje vs. nauczanie w szkole językowej. Co wybrać?

  Chcesz zostać korepetytorem i nauczać języków obcych prywatnie? Sprawdź, od czego zacząć... oraz jak LingRoom.pl może Ci pomóc. Jeśli decydujemy się zostać lektorem językowym, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. ...
 6. 7
 7. 8
 8. 9
 9. 10
 10. 11
 11. 12
 12. 13
Popularne słowniki