28.05.2020
Uczniowie

Czy wystarczy ćwiczyć mówienie, aby nauczyć się języka obcego?

Kompetencje językowe - które są najważniejsze? Jednym z najbardziej rozpowszechnionych poglądów na naukę języka obcego to ten, że nauka języka polega na przyswajaniu słownictwa i gramatyki. Jak to opanujemy, powinniśmy być gotowi, aby rozmawiać z innymi ludźmi w danym języku. Uważam, że jest to błędny pogląd.

Najnowsze Artykuły

 • 03.05.2020
  Uczniowie

  Jak napisać rozprawkę po niemiecku?

  Dlaczego rozprawka jest popularnym zagadnieniem, które obejmują lekcje niemieckiego online? Istnieją różne powody takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim jest to forma wypowiedzi pisemnej wymagana na różnych egzaminach, na przykład na maturze rozszerzonej oraz na egzaminach certyfikacyjnych (od poziomu B2).

 • 02.12.2019
  Uczniowie

  Poziomy znajomości języka niemieckiego

  Poziomy nauki języka niemieckiego – jak duże mają znaczenie? Czy jednak skala poziomów całkowicie wyczerpuje potrzeby pojawiające się w trakcie nauki języka? Śmiem w to wątpić. Poziomy językowe są z pewnością pomocne. Nie zmienia to faktu, że nie wyczerpują one złożoności i wielowątkowości procesu akwizycji języka obcego.

 • 15.05.2020
  Uczniowie

  Korepetycje online - eKorepetycje vs Korepetycje Tradycyjne

  Angielski podstawy? Niemiecki dla poczatkujacych? Lektorzy online lub prywatne lekcje? Nowoczesna technologia przekształciła prywatny sektor korepetycji na wiele sposobów. Co zatem jest najlepszym wyborem dla Twojego dziecka i czy stacjonarne szkoły językowe powoli stają się przeszłością?

 • 09.11.2019
  Testy

  Test osobowości - Projekcyjny Test Rorschacha

  Co to jest test plam atramentowych? Test projekcyjny, stworzony przez szwajcarskiego psychoanalityka i malarza Hermana Rorschacha. Na jego podstawie można poznać cechy osobowości badanych, ich ukryte myśli, a także dewiacje oraz zaburzenia psychiczne.

 • 19.03.2020
  Uczniowie

  7 prostych strategii efektywnego czytania

  Chciałbyś i próbujesz czytać więcej, ale niestety z miernym rezultatem? Nie jesteś sam, wiele osób zmaga się z tym problemem. Nie przejmuj się – właśnie z tego powodu opracowaliśmy 7 skutecznych strategii czytania, które pozwolą Ci nie tylko czytać więcej, ale przede wszystkim czytać ze zrozumieniem i lepiej zapamiętywać informacje.

 • 01.01.2020
  Testy

  Test osobowości - poddaj się psychoanalizie Freuda

  Jaki jest twój stosunek do życia? Krótki test Freuda. Zanim rozpoczniesz test, postaraj się rozluźnić i oczyścić myśli. Spróbuj uwolnić swoją wyobraźnię i zaufaj intuicji. Zawarte w teście pytania pomogą Ci głębiej spojrzeć w samego siebie i poznać swój prawdziwy, być może nie do końca świadomy, stosunek do otaczającego Cię świata.

 • 18.05.2020
  Dla Firm

  Phrasal verbs - praca

  Phrasal verbs to angielskie czasowniki frazowe. Połączenie tego samego czasownika z różnymi przysłówkami/przyimkami nadaje mu zupełnie nowego znaczenia. To właśnie dlatego phrasal verbs są tak trudne do opanowania. Jednak dobra znajomość phrasal verbs znacznie ułatwia porozumiewanie się i nadaje lekkości wypowiedzi.

 • 19.03.2020
  Uczniowie

  6 trików na szybką naukę

  Badania dowodzą, że istnieją sposoby na szybkie i łatwe uczenie się nowych umiejętności i koncepcji. Niezależnie od tego, czy jest to nowa technologia, język obcy czy zaawansowana umiejętność, pozostanie konkurencyjnym często oznacza konieczność nauki nowych rzeczy. Statystyki wskazują, że z roku na rok coraz więcej osób podejmuje kurs językowy lub inne szkolenie, aby przyspieszyć swoją karierę zawodową.

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. ...
 6. 8
 7. 9
 8. 10
 9. 11
Popularne słowniki