28.05.2020
Uczniowie

Czy wystarczy ćwiczyć mówienie, aby nauczyć się języka obcego?

Kompetencje językowe - które są najważniejsze? Jednym z najbardziej rozpowszechnionych poglądów na naukę języka obcego to ten, że nauka języka polega na przyswajaniu słownictwa i gramatyki. Jak to opanujemy, powinniśmy być gotowi, aby rozmawiać z innymi ludźmi w danym języku. Uważam, że jest to błędny pogląd.

Najnowsze Artykuły

 • 01.01.2020
  Testy

  Test osobowości - Psychogeometria

  Testy psychogeometryczne służą do analizy typologii osobowości badanego, w oparciu o preferowany przez niego kształt geometryczny. Co ciekawe, ten test jest często wykorzystywany podczas rozmów rekrutacyjnych. Sprawdź się, jak wypadasz jako kandydat do pracy! Cóż, przejdźmy do samego testu. Być może wyniki zaskoczą Cię nieprzewidywalnością.

 • 19.03.2020
  Testy

  Test z języka angielskiego - Fałszywi Przyjaciele

  W naszym quizie znajdziecie najbardziej znane przykłady false friends, które przysporzyły zmartwień już niejednemu użytkownikowi języka angielskiego. Jesteście gotowi, aby podjąć wyzwanie i zmierzyć się z top 15 false friends? Do dzieła!

 • 22.11.2019
  Uczniowie

  Kalendarz szkolny 2019/2020

  Kalendarz szkolny 2019/2020 z linkem do pobrania. Terminy ferii dla wszystkich województw, przerwy świąteczne, egzaminy.

 • 18.05.2020
  Lektorzy

  Język polski - wpływ na proces nauki języka obcego

  Znaczenie języka polskiego w kontekście nauki języka obcego może być interpretowane na wiele sposobów. "Polonizmy w językach obcych". W tym wpisie postaramy się przybliżyć różne zapożyczenia z języków obcych obecne w polszczyźnie oraz poddać refleksji to, jakie znaczenie ma świadomość języka ojczystego w procesie nauki języka obcego.

 • 18.05.2020
  Uczniowie

  Matura - język niemiecki

  Matura usta z języka niemieckiego ma swoją własną specyfikę, która jest nieco odmienna od egzaminu pisemnego. Z racji tego, że już wielkimi krokami nadchodzi początek roku szkolnego, warto zastanowić się nad kwestiami, które są integralnym elementem matury ustnej.

 • 19.03.2020
  Uczniowie

  Angielskie słówka i zwroty w kuchni

  Kto powiedział, że nie można połączyć doskonalenia znajomości języka angielskiego z rozwijaniem umiejętności kulinarnych? Jesteście gotowi na nieco praktyki? Przeczytajcie proponowany przez nas przepis na pyszną sałatkę z grillowanym kurczakiem i spróbujcie ją przygotować. Nie zapominajcie, że tak samo jak w nauce języków obcych, tak samo w kuchni dobra zabawa jest bardzo ważna!

 • 19.03.2020
  Testy

  Angielskie idiomy - Quiz

  Wykonaj nasz krótki quiz i sprawdź, czy umiesz poprawnie używać angielskich związków frazeologicznych! Idiomy to stałe, typowe dla danego języka, utarte związki wyrazowe. Zwykle nie można ich dosłownie przetłumaczyć na inny język. Idiomy i wyrażenia idiomatyczne są ważną i chętnie używaną formą wypowiedzi zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 • 18.05.2020
  Dla Firm

  Język niemiecki - błędy podczas nauki

  W nauce języka niemieckiego – podobnie jak w przypadku innych języków obcych – można popełnić liczne błędy, które sprawią, że efekty naszego wysiłku nie będą satysfakcjonujące. W niniejszym artykule postaram się nakreślić najczęstsze błędy, jakie mogą pojawić się podczas nauki języka niemieckiego, które bardzo często mają odniesienie także do innych języków obcych.

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
Popularne słowniki