21.05.2020
Uczniowie

Rozprawka po niemiecku – zwroty

Rozprawka to forma wypowiedzi pisemnej wymagana na różnych egzaminach, między innymi na maturze rozszerzonej z języka niemieckiego oraz na egzaminach certyfikacyjnych (od poziomu B2). Rozprawka ma ściśle określone reguły kompozycyjne.

Najnowsze Artykuły

 • 19.03.2020
  Testy

  Multilingualny Test - Językowa podróż dookoła świata

  Wakacje to czas szczególnie sprzyjający podróżom. Letnia atmosfera sprawia, że dużo chętniej pakujemy walizki i wyruszamy w poszukiwaniu nowych miejsc, godnych odwiedzenia. Marzeniem niejednego z nas jest podróż dookoła świata, pozwalająca zebrać cały pakiet cudownych doświadczeń, również językowych i towarzyszących im emocji z różnych zakątków naszego globu, by utworzyć z nich piękny kolaż wspomnień. Wybierzcie się z nami w wirtualną językową podróż, która pozwoli Wam przetestować swoje multilingualne zdolności!

 • 19.03.2020
  Testy

  Czy masz skłonność do manipulacji? - Test psychologiczny

  Za pomocą emocji można manipulować innymi jak obiektami. Śmiech, gniew, irytacja, krzyk, płacz, podniecenie, obojętność… są wykorzystywane jako środki manipulacji. Empirycznie badamy siłę oddziaływania naszych emocji na innych i zapamiętujemy sytuacje, w których nasze „przygotowanie emocjonalne” daje pożądany efekt.

 • 18.05.2020
  Testy

  Test na idealną parę

  Autorzy naszego testu opartego na tej technice zidentyfikowali cztery typy par. Każda z czterech „par idealnych” ma swoje zalety i wady. A jaki obraz pary ukryty jest w głębi ciebie? Aby go poznać, proponujemy ci oryginalny test składający się z sześciu zdjęć, przygotowany przez psychoanalityków i terapeutów rodzinnych Michele Nicolasa i Pascala Housiau.

 • 19.03.2020
  Uczniowie

  Angielskie słówka związane ze ślubem

  Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie tej nowej życiowej drogi z drugą połówką pochodzącą z innego kraju. Ślub takiej pary jest zwykle doskonałą okazją dla ich rodzin i przyjaciół na zapoznanie się z inną kulturą, tradycjami oraz językiem. Prezentujemy niezbędne słówka i pełne frazy w języku angielskim i polskim, związane ze ślubem.

 • 18.05.2020
  Uczniowie

  Miłość w obcym języku

  Wszyscy wiemy, że istnieje coś takiego, jak „język miłości”, który czasem nie potrzebuje żadnych słów. Ale co jeśli chcemy zwerbalizować naszą miłość, a nasza druga połówka mówi w innym języku? A co wtedy, gdy dwoje zakochanych ludzi mówiących różnymi językami, komunikuje się w trzecim języku – np. angielskim?

 • 01.11.2019
  Testy

  Speed test psychologiczny

  Szybki test psychologiczny. Tylko jedno kliknięcie pomoże Ci określić swój aktualny stan psychiczny i uzyskać kilka informacji o sobie. Wykonaj test, wybierając z dziewięciu obrazów ten, który najbardziej ci się podoba ze względu na przedstawioną kolorystykę i treść.

 • 19.03.2020
  Dla Firm

  Język niemiecki medyczny

  W niniejszym artykule postaramy się przedstawić najpopularniejsze zwroty, które mogą pojawić się w komunikacji na linii lekarz – pacjent. Staranne poznanie słownictwa z zakresu podstawowej opieki medycznej pomoże nam nie tylko udoskonalić swoje kompetencje lingwistyczne, ale także zmniejszyć dystans w relacji z lekarzem, co jest szczególnie istotne w przypadku rozciągniętego w czasie procesu terapeutycznego.

 • 08.11.2019
  Testy

  Test na spostrzegawczość

  Znajdź kolejno wszystkie liczby od 1 do 90 w jak najkrótszym czasie. Włącz stoper i do dzieła! Podziel się z nami swoim wynikiem w komentarzu

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
Popularne słowniki