28.05.2020
Uczniowie

Czy wystarczy ćwiczyć mówienie, aby nauczyć się języka obcego?

Kompetencje językowe - które są najważniejsze? Jednym z najbardziej rozpowszechnionych poglądów na naukę języka obcego to ten, że nauka języka polega na przyswajaniu słownictwa i gramatyki. Jak to opanujemy, powinniśmy być gotowi, aby rozmawiać z innymi ludźmi w danym języku. Uważam, że jest to błędny pogląd.

Najnowsze Artykuły

 • 08.11.2019
  Testy

  Test na spostrzegawczość

  Znajdź kolejno wszystkie liczby od 1 do 90 w jak najkrótszym czasie. Włącz stoper i do dzieła! Podziel się z nami swoim wynikiem w komentarzu

 • 08.11.2019
  Testy

  Zabawny test osobowości

  Wakacje oficjalnie rozpoczęte, dlatego proponujemy krótką przerwę w nauce języków obcych i chwilę dobrej zabawy z naszym najnowszym testem!

 • 18.05.2020
  Uczniowie

  Który język jest bardziej opłacalny - niemiecki czy niderlandzki?

  Wiele osób rozpatrujących naukę któregoś z języków germańskich musi skonfrontować się z przytoczonym w tytule problemem. Za językiem niemieckim przemawia niewątpliwie jego większa powszechność oraz zasięg geograficzny, natomiast język niderlandzki postrzegany jest trochę jako pewna egzotyka, która jednak – z uwagi na swój niszowy charakter – może przynieść wymierne profity w życiu zawodowym i towarzyskim. Rozważmy zatem ten problem w kontekście pracy i edukacji.

 • 09.11.2019
  Testy

  Eyes as a powerful means of nonverbal communication | Test

  An eye is very complex, beautiful and intriguing. The eye symbolizes clarity, focus and purpose. The eye you are drawn to below reveals quite a bit about your personality. Choose the eye you like best to learn more about yourself

 • 01.01.2020
  Testy

  Oczy to potężny środek komunikacji niewerbalnej | Test

  Przygotowaliśmy dla ciebie zabawny test. Sprawdź się! Wybierz jedno oko i sprawdź, co mówi o tobie dokonany wybór. Oczy są zwierciadłem duszy. Symbolizują jasność, ostrość i cel. Wybór oka spośród przedstawionych poniżej, pokazuje sporo o twojej osobowości. Pamiętaj, że to tylko zabawa!

 • 25.11.2019
  Lektorzy

  Język niemiecki w niebanalnych odsłonach

  Różne warianty języka niemieckiego stanowią z jednej strony inspirujące wyzwanie intelektualne z perspektywy lingwistów, filologów i językoznawców, z drugiej natomiast – potrafią nastręczyć niemałych trudności ...

 • 03.05.2020
  Uczniowie

  Która półkula mózgu decyduje o efektywnej nauce języka obcego?

  Wielu z nas nigdy by nie pomyślało, że dominacja lewej czy prawej półkuli mózgu ma coś wspólnego z nauką języka obcego. Kiedy się nad tym zastanowić, to, w jaki sposób używamy naszego mózgu przez większość czasu, nie zależy od nas, lecz od naszych nauczycieli, korepetytorów i wszystkich tych, którzy przekazują nam informacje.

 • 25.11.2019
  Uczniowie

  Czy twój język determinuje to, w jaki sposób myślisz?

  Czy kiedykolwiek czułeś, że brakuje ci słów, aby określić konkretną sytuację? A może miałeś głębokie poczucie, którego znaczenie było dla ciebie jasne, ale którego nie mogłeś wyrazić? Jeśli doświadczyłeś tego, nie jesteś pierwszy.

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
Popularne słowniki