28.05.2020
Uczniowie

Czy wystarczy ćwiczyć mówienie, aby nauczyć się języka obcego?

Kompetencje językowe - które są najważniejsze? Jednym z najbardziej rozpowszechnionych poglądów na naukę języka obcego to ten, że nauka języka polega na przyswajaniu słownictwa i gramatyki. Jak to opanujemy, powinniśmy być gotowi, aby rozmawiać z innymi ludźmi w danym języku. Uważam, że jest to błędny pogląd.

Najnowsze Artykuły

 • 09.11.2019
  Uczniowie

  Język niemiecki dla entuzjastów podróży

  Nie od dziś wiadomo, że jedną z głównych motywacji, która przyświeca osobom uczącym się języków obcych, jest chęć wykorzystania nabytych umiejętności lingwistycznych podczas pobytu za granicą, mogą to być wakacje lub często również praca za granicą. Takie kompetencje językowe pozwolą nam poczuć się pewniej podczas podróży, być może staną się także doskonałym sposobem do przełamania lodów w kontaktach z innymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania do nas.

 • 19.03.2020
  Uczniowie

  13 korzyści, które daje nauka języka angielskiego w wieku dziecięcym

  Jeśli rozpoczynasz naukę języka obcego jako dziecko, masz przed sobą całe życie, aby czerpać korzyści z przyjaźni międzykulturowych, szerszych możliwości kariery m.in. pracy za granicą, ekscytujących przygód podróżniczych i głębszego wglądu w to, jak inni widzą świat.

 • 28.02.2020
  Lektorzy

  Korepetycje - działalność nierejestrowana możliwością na wyższe zarobki nauczycieli

  Radca Prawny Karolina Bonarska-Lenarczyk w rozmowie z LingRoom odpowiada na pytania dotyczące prawnych kwestii prowadzenia działalności przez lektorów języków obcych.

 • 19.03.2020
  Uczniowie

  20 wskazówek, jak zwiększyć językową pewność siebie

  Ach... początkujący. Rozpoczynasz naukę języka obcego? Ten etap nauki języka obcego jest zawsze bardzo ekscytujący. Być może już kilka razy decydowałeś się na rozpoczęcie kursu językowego i też kilka razy z tego rezygnowałeś, z wielu powodów…

 • 19.03.2020
  Lektorzy

  8 sposobów na zabawne i niezapomniane korepetycje językowe!

  Uczniowie lubią uczyć się języków obcych poprzez zabawę, a lektorzy czerpią ogromną przyjemność z prowadzenia fajnych lekcji. Zabawne lekcje mogą sprawić, że uczniowie pokochają naukę i zaczną bardziej troszczyć się o własną edukację językową.

 • 19.03.2020
  Dla Firm

  Jak znaleźć czas na naukę języka obcego? Mamy na to sposób!

  Chcesz uczyć się nowego języka, a LingRoom dostarcza wszystko, co jest ci potrzebne. Ale jakie to ma znaczenie, jeśli zwyczajnie nie możesz znaleźć czasu na naukę?

 • 18.05.2020
  Uczniowie

  Nauka języka w szkole a poziom osiąganej biegłości

  Czy długość prowadzonej edukacji językowej (liczonej w latach) ma największy wpływ na ostateczny wynik osiąganej biegłości językowej?

 • 09.11.2019
  Lektorzy

  Nauczanie języków obcych w szkołach europejskich. Jak na tle Europy wypada Polska?

  Czy długość prowadzonej edukacji językowej (liczonej w latach) ma największy wpływ na ostateczny wynik osiąganej biegłości językowej?

Strony:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
Popularne słowniki