LingRoom Blog

Język niemiecki dla entuzjastów podróży

Nie od dziś wiadomo, że jedną z głównych motywacji, która przyświeca osobom uczącym się języków obcych, jest chęć wykorzystania nabytych umiejętności lingwistycznych podczas pobytu za granicą. Takie kompetencje językowe pozwolą nam poczuć się pewniej podczas podróży, być może staną się także doskonałym sposobem do przełamania lodów w kontaktach z innymi ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania do nas.

Przeczytaj artykuł
Lektor języków obcych - jak znaleźć pracę? Lektor języków obcych - jak znaleźć pracę i gdzie szukać uczniów?

W dzisiejszym społeczeństwie znajomość języka obcego jest nie tylko korzystną umiejętnością komunikacyjną, ale również narzędziem, które warto wykorzystać na rynku pracy. Wzrasta zapotrzebowanie na zatrudnianie osób, które biegle posługują się językami obcymi. W rezultacie czego pozycje nauczycielskie związane z tą dziedziną także zyskują na wartości.

Przeczytaj artykuł
Jaki powinien być dobry korepetytor językowy? Jaki powinien być lektor? Cechy dobrego korepetytora

Wykształcenie filologiczne oraz pedagogiczne przygotowanie nie są jedynymi aspektami wymaganymi w zawodzie lektora językowego. Oprócz kompetencji zawodowych, dobry korepetytor powinien cechować się wieloma wartościami osobowościowymi, które pozwolą mu umiejętnie i skutecznie wykonywać swój zawód.

Przeczytaj artykuł

Stwórz własną ofertę regularnych oraz tematycznych kursów językowych i rozliczaj się z LingRoom na zasadach B2B lub Umowy Zlecenia.

dołącz jako nauczyciel Dołącz jako uczeń