Wirtualne tablice korepetycje

11 najlepszych tablic online – zestawienie

Wirtualne tablice korepetycje

Wirtualne tablice do lekcji online, korepetycji, burzy mózgów oraz spotkań grupowych.

Większość z nich dostępna jest w wersji darmowej oraz rozszerzonej wersji płatnej, zawierającej dodatkowe funkcje.

Jest coś naprawdę cennego w fizycznym zapisywaniu lub rysowaniu na tablicy. Badania wskazują, że zapisywanie rzeczy może pomóc naszemu mózgowi lepiej funkcjonować na wiele różnych sposobów, w tym tworzyć i wyrażać pomysły. To jeden z powodów, dla których może się wydawać, że myślisz najlepiej, kiedy coś piszesz. Dlaczego pisanie wydaje się poprawiać pamięć i dlaczego najlepsza współpraca często odbywa się przy tablicy? Ponieważ coraz więcej naszych codziennych zadań przenosi się z przestrzeni fizycznych do przestrzeni cyfrowych, wszystko, co normalnie robisz na tablicy, przeszło cyfrowy skok, więc podczas prowadzenia lekcji online lub innych spotkań, możesz połączyć korzyści wizualnego myślenia i współpracy z wygodą technologii.

Co sprawia, że tablica internetowa jest świetna?

Chociaż każdą aplikację do szkicowania lub rysowania można technicznie przekształcić w cyfrową tablicę, istnieje kilka funkcji, które uważamy za integralne, aby zapewnić najlepsze wrażenia z korzystania z cyfrowej tablicy podczas prowadzenia korepetycji online lub innych spotkań grupowych:

 • Nieograniczona przestrzeń do pisania. Chociaż fizyczne tablice z pewnością mają ograniczenia rozmiaru, przejście na technologię cyfrową powinno oznaczać, że nie masz już ograniczeń co do wielkości lub złożoności wizualizacji.
 • Funkcje współpracy. Aplikacje w chmurze powinny umożliwiać łatwą współpracę (preferowaną w czasie rzeczywistym) i komentarze użytkowników. Aplikacje komputerowe powinny umożliwiać odpowiednie udostępnianie / synchronizację plików w chmurze między urządzeniami.
 • Możliwość dołączania plików: Powinieneś być w stanie dołączać linki, obrazy i inne pliki do tablicy, aby mieć do nich łatwy dostęp.
 • Opcje prezentacji. Ponieważ tablice tak często stanowią podstawę procesu współpracy, powinieneś mieć możliwość udostępnienia cyfrowej tablicy online lub jej wyeksportowania.

Poniżej przedstawimy najlepsze tablice dla różnych przypadków użycia, takich jak na przykład: e-korepetycje, lekcje online, spotkania grupowe etc., abyś mógł wybrać tę, która jest najbardziej odpowiednia dla Ciebie.

Miro - dostępna na każde urządzenie oraz w sieci. Na początku możesz wybrać jeden z wielu szablonów (np. Projekt UX, mapowanie klientów i retrospektywa) lub po prostu zacząć od standardowej pustej tablicy. Nie jesteś ograniczony do jednego szablonu: możesz dodać dowolną liczbę do tablicy, używając powiększania i przewijania, aby poruszać się po różnych szablonach na tablicy. Następnie w razie potrzeby dodaj kształty, tekst i notatki (przeciągnij i upuść).

Jeśli szukasz więcej funkcji, przejdź do sklepu Miro, w którym znajduje się lista aplikacji, które możesz zintegrować, od Dysku Google do przesyłania plików po wtyczkę do głosowania, która umożliwia każdemu użytkownikowi głosowanie na wyznaczone obiekty.

Miro nie służy tylko do burzy mózgów: jest również zaprojektowany, aby zapewnić wysokiej jakości prezentację wszystkiego, nad czym pracowałeś do tej pory, członkom zespołu i innym zainteresowanym. Zaproś współpracowników przez e-mail lub Slack, zdecyduj, czy chcesz, aby mieli dostęp do edycji, czy tylko do wyświetlania, a następnie wskaż, którą sekcję tablicy powinni zobaczyć, kiedy po raz pierwszy się zalogują.

Gdy wszyscy są zalogowani, możesz prowadzić rozmowę na czacie, zaznaczać i przeciągać fragment tablicy, aby utworzyć „ramki”, dzięki czemu można przewijać tablicę w bardziej zorganizowany sposób podczas prezentacji lub po prostu włączyć tryb udostępniania ekranu, aby wszyscy uczestnicy mogli widzieć Twój ekran i słyszeć Twój głos przez system audio.

 • Cena Miro:

Wirtualna tablica za darmo dla trzech edytowalnych tablic; płatne plany od 10$ miesięcznie za plan Team, który obejmuje nieograniczoną liczbę członków zespołu i nieograniczoną liczbę tablic.

Możesz zrobić jeszcze więcej z Miro, używając integracji Miro Zapier. Automatycznie twórz karty na tablicy w Miro, gdy masz nowe zadanie, wpis w arkuszu kalkulacyjnym lub przesłanie formularza.

yes Miro może być najlepszą tablicą internetową do formalnej prezentacji.

Stormboard - na pierwszy rzut oka Stormboard to narzędzie do tworzenia pomysłów w stylu karteczek samoprzylepnych. Jednak każda cyfrowa karteczka samoprzylepna może pomieścić własną tablicę, otwierając ogrom możliwości do burzy mózgów i współpracy. Gdy tylko utworzysz nową „burzę” (tablicę burzy mózgów), możesz zacząć dodawać swoje pomysły. Każda karteczka może następnie przekształcić się we wspólną tablicę, którą wszyscy współpracownicy mogą przeglądać i edytować w czasie rzeczywistym.

Korzystanie ze Stormboard rozwiązuje jeden z głównych problemów w każdej burzy mózgów lub spotkaniu grupowym: jak zapisać każdą iterację, aby łatwo było ją przejrzeć i poprawić w przyszłości. Aby uporządkować, przeciągnij każdą notatkę tablicy po tablicy za pomocą myszy. Współpracownicy tablicy mogą następnie głosować na każdej tablicy, prowadzić rozmowę na czacie tekstowym, a nawet przydzielać zadania.

Ponieważ Stormboard integruje się z Zapier, możesz nawet zautomatyzować swoją tablicę, tworząc nowe burze lub pomysły na podstawie aktywności w innych aplikacjach. Możesz też automatycznie wysyłać swoje pomysły, komentarze i zadania ze Stormboard do innych aplikacji.

 • Cena Stormboard:

Wirtualna tablica za darmo dla konta osobistego, które obejmuje pięć otwartych burz i pięciu współpracowników na burzę; płatne plany zaczynają się od 10$ miesięcznie w przypadku planu biznesowego, który obejmuje nieograniczoną liczbę otwartych burz.

Dzięki integracji Stormboard z Zapier możesz zrobić jeszcze więcej. Automatycznie twórz pomysł w Stormboard za każdym razem, gdy otrzymasz wiadomość e-mail lub masz nowe zadanie w narzędziu do zarządzania projektami.

yes Stormboard może najlepiej działać jako tablica online do tworzenia wielu tablic podczas jednej sesji burzy mózgów.

IPEVO - Opracowany przez tę samą firmę, która tworzy interaktywne tablice do zastosowań w salach lekcyjnych, IPEVO Annotator zamienia cały Twój komputer stacjonarny, laptop lub urządzenie mobilne w tablicę. Po zainstalowaniu i otwarciu aplikacji na ekranie pojawia się ruchomy pasek narzędzi, który zapewnia dostęp do narzędzi do pisania. Z tego miejsca możesz zacząć rysować, aby oznaczyć pliki, które są otwarte na istniejącym pulpicie lub kliknąć przycisk tablicy, aby zamienić cały ekran w pustą tablicę. Aby udokumentować lub zapisać swoje notatki, możesz zrobić zrzut ekranu lub nagranie.

IPEVO Adnotator jest szczególnie przydatny, gdy prezentujesz dokumenty z ekranu i chcesz podświetlić lub oznaczyć obiekty na slajdach. Ponieważ rysunki nie są powiązane z plikami, możesz po prostu wyczyścić tablicę, gdy skończysz, aby być gotowym do następnego slajdu.

Największą wadą jest to, że nie ma opcji dodawania tekstu, co może być nieco frustrujące, jeśli musisz używać myszy do pisania jakichkolwiek słów. Siła IPEVO polega na oznaczaniu istniejącej dokumentacji lub tworzeniu szkiców w podróży.

 • Cena IPEVO:

Darmowa wirtualna tablica.

yes IPEVO Annotator może najlepiej działać jako tablica online do opisywania prezentacji na żywo.

Limnu - Jeśli jesteś przyzwyczajony do posiadania fizycznej tablicy do prezentacji i sesji burzy mózgów i niechętnie angażujesz się w cyfrowe rozwiązania, możesz skłaniać się ku Limnu. Daje ona bardzo realistyczne wrażenie korzystania z prawdziwej białej tablicy, że prawie możesz poczuć zapach markerów!

Limnu daje o wiele więcej niż tylko realistyczne rysunki markerem, zawiera również funkcje współpracy, które przekonają Cię, że przejście na cyfrową tablicę było warte zachodu. Aby zaprosić innych do oglądania Twojej tablicy, kliknij ikonę udostępniania i skopiuj / wklej link. Jeśli chcesz, możesz też ograniczyć ich uprawnienia, aby mogli przeglądać tablicę bez edytowania treści. Po dołączeniu możesz współpracować za pośrednictwem okna czatu.

 • Cena Limnu:

Wirtualna tablica za darmo dostępna w bezpłatnym planie; od 5$ miesięcznie za plan Pro; 8$ na użytkownika miesięcznie za plan zespołu, który obejmuje tablice zespołów

yes Limnu może działać najlepiej jako tablica online zapewniająca realistyczne wrażenia z korzystania z tablicy.

InVision Freehand - daje projektantom możliwość zsynchronizowania plików Sketch i Photoshop oraz uzyskania informacji zwrotnych od zespołu w czasie rzeczywistym. Każdy zalogowany użytkownik jest wyświetlany jako ikona w prawym górnym rogu tablicy z kropką wskazującą kolor „tuszu” dla ich znaczników. Dodawanie tekstu i przesyłanie plików jest tak proste, jak kliknięcie myszą na górnym pasku narzędzi. Jeśli chcesz dodać kształty, po prostu przytrzymaj klawisz Shift podczas rysowania, a urządzenie rozpozna je podczas ich rysowania.

Wada: Freehand nie zawiera żadnych narzędzi do czatu grupowego, ale możesz komunikować się za pomocą komentarzy. Będziesz musiał ustawić inną aplikację do komunikacji wizualnej, dźwiękowej lub tekstowej poza rysunkiem tablicy.

 • Cena InVision Freehand:

Wirtualna tablica za darmo dostępna w bezpłatnym planie; płatne plany od 15$ miesięcznie za plan Starter

yes InVision Freehand może najlepiej działać jako tablica online do opisywania plików projektowych z zespołem.

AWW - usuwa wszelkie przeszkody na drodze do rozpoczęcia pracy, ponieważ nie musisz się logować przed utworzeniem swojej pierwszej tablicy (chociaż nie będziesz w stanie zapisać tablicy bez ostatecznego zalogowania się).

Bogaty zestaw funkcji jest szybko dostępny za pośrednictwem trzech pasków narzędzi znajdujących się na tablicy. Lewy pasek boczny zawiera narzędzia do pisania, tekst, kształty, pliki do przesłania i wszystko inne, czego potrzebujesz, aby dodać zawartość do samej tablicy. Po prawej stronie znajduje się pasek narzędzi współpracy do czatu tekstowego, połączeń głosowych i nawigacji na tablicy. Pasek narzędzi u góry zapewnia dostęp do informacji o tablicy, umożliwiając przechodzenie do innych tablic zapisanych na Twoim koncie. Chociaż trzy oddzielne paski narzędzi sprawiają, że nawigacja jest niezwykle prosta, zmniejsza to ilość miejsca do rysowania.

Dzięki AWW możesz osadzić tablicę na dowolnej stronie internetowej, kopiując / wklejając kod iframe, podobnie jak w przypadku osadzania wideo YouTube. Każdy, kto uzyska dostęp do tej strony, może następnie skorzystać z tej w pełni funkcjonalnej tablicy.

 • Cena AWW:

Darmowa tablica online dla podstawowych narzędzi i udostępniania; od 10$ miesięcznie za konto osobiste, które obejmuje nieograniczoną liczbę uczestników i nieograniczoną liczbę tablic premium.

yes AWW może najlepiej działać jako tablica online do osadzania na żywo na stronie internetowej.

Sketchboard - reklamuje się jako tablica diagramów, a roszczenie jest potwierdzane w momencie rejestracji. Płyta zawiera szeroką gamę wstępnie zaprojektowanych ikon do użytku w takich rzeczach, jak diagramy oprogramowania i mapy drogowe. Przeciągnij i upuść, aby dodać ikony do tablicy, a następnie użyj paska narzędzi, aby zmienić rozmiar i kolor lub dodać tekst.

Po utworzeniu tablic i zapisaniu ich na koncie, Sketchboard zapewnia bogactwo metod organizacyjnych, automatycznie wypełniając każdą tablicę na podstawie jej uprawnień (publicznych, prywatnych, zespołowych lub udostępnionych hasłem) oraz umożliwiając dodawanie unikalnych tagów do tablicy, dzięki czemu można je szybko wyszukać i łatwo zlokalizować pojedynczą tablicę projektu.

Największą wadą jest to, że Sketchboard wstrzymuje wiele funkcji, chyba że masz konto płatne, w tym kluczowe funkcje, takie jak dodawanie obrazów. Ale jeśli jesteś użytkownikiem Slacka, jest to warte swojej ceny ze względu na sprytną integrację, która pozwala tworzyć wizualne wiadomości z poziomu Slacka.

 • Cena Sketchboard:

tablica online za darmo dla trzech tablic i do pięciu użytkowników; płatne plany od 8$ miesięcznie za plan Solo, który obejmuje nieograniczoną liczbę prywatnych tablic i integrację ze Slackiem.

yes Sketchboard może najlepiej działać jako tablica online do zapisywania i organizowania wielu niepowiązanych tablic.

Conceptboard - to świetny wybór, jeśli szukasz tablicy do użytku z zespołem podczas tworzenia dużych, złożonych rysunków, takich jak storyboardy lub wielostronicowa wersja projektu. Oprócz dodawania rysunków, tekstu i kształtów można osadzać zawartość wideo i audio. Współpracownicy korzystający z tablicy mogą rozmawiać przez czat, zostawiać komentarze na tablicy, a nawet przydzielać sobie nawzajem zadania w aplikacji. Interfejs jest dość łatwy w nawigacji, a nawigacja i paski narzędzi znajdują się u góry i po lewej stronie.

Conceptboard umożliwia tworzenie dowolnej liczby sekcji na tablicy. Kliknięcie na daną sekcję na pasku bocznym automatycznie przenosi Cię do tej części planszy, dzięki czemu możesz z łatwością przeskoczyć przez duży lub złożony rysunek. Sekcje można również eksportować pojedynczo jako obrazy lub jako grupę w formacie PDF, dzięki czemu można je zapisywać lub udostępniać poza aplikacją.

 • Cena:

bezpłatnie dla nieograniczonej liczby tablic z maksymalnie 50 obiektami; płatne plany od 7,5$ miesięcznie za plan Premium, który obejmuje nieograniczoną liczbę recenzji, nieograniczoną liczbę obiektów na tablicach, rozmowy audio i wizualne oraz 20 GB pamięci.

yes Conceptboard może najlepiej działać jako tablica online dla dużych, złożonych tablic.

Explain Everything - jeśli chcesz nagrać wideo z sesji białej tablicy, zawsze możesz nagrać ekran i uruchomić go w tle, po przejściu do trybu tworzenia. Możesz też uprościć ten proces i użyć funkcji Explain Everything dla swojej tablicy i recordera / edytora.

Funkcja Explain Everything jako tablica umożliwia rysowanie, dodawanie tekstu, przesyłanie plików i tworzenie podstawowych kształtów. Wszystko dość standardowe. Ale ponieważ oferuje możliwości nagrywania wideo, umożliwia nagrywanie tablicy - i głosu - podczas rysowania, a następnie edytowanie lub dzielenie elementów w celu dopracowania gotowego wideo. Gdy będziesz zadowolony, możesz zapisać wideo, aby udostępnić je online jako łącze lub pobrać jako MP4.

Wbudowane są również narzędzia do współpracy, więc możesz zapraszać członków zespołu do przeglądania lub edytowania tablicy i rozmawiać z nimi przy użyciu dźwięku podczas wspólnej pracy.

 • Cena Explain Everything:

tablica online za darmo dla maksymalnie trzech projektów o maksymalnej długości filmu wynoszącej jedną minutę; płatne plany od 6,99$ miesięcznie w przypadku planu indywidualnego z nieograniczoną liczbą projektów, slajdów i wsparciem e-mail.

yes Explain Everything może działać najlepiej jako tablica online do tworzenia filmów na tablicy.

Whiteboard Fox - jeśli potrzebujesz cyfrowej tablicy tylko do jednorazowych przypadków użycia, możesz przekonać się do Whiteboard Fox, prostej aplikacji do tablicy, która nie wymaga logowania.

W porównaniu z innymi aplikacjami, Whiteboard Fox może być uznany za pozbawiony funkcji, ale nadal ma wszystkie podstawowe elementy doskonałej aplikacji do tablic: rysowanie odręczne, proste linie, możliwość osadzania zdjęć i dodawania tekstu, a nawet funkcja powtórki, która otwiera tablicę w nowej karcie przeglądarki i zapewnia natychmiastowe odtworzenie wideo z pracy od początku do końca.

I chociaż nie jest wymagane logowanie, nadal możesz udostępniać tablicę innym osobom i kontrolować ich dostęp, umożliwiając im przeglądanie lub edycję. Oczywiście, ponieważ nie ma opcji logowania, nie ma również możliwości zapisania tablic online, więc jeśli chcesz je zapisać, musisz wyeksportować je jako obrazy.

 • Cena Whiteboard Fox:

Darmowa wirtualna tablica.

yes Whiteboard Fox może najlepiej działać jako tablica online do szybkich, nieformalnych sesji białej tablicy.

MURAL - może pomieścić wiele obszarów tablicy, podobnie jak obszary robocze programu Photoshop, które można przestawiać i zmieniać w razie potrzeby. Na każdej tablicy możesz użyć standardowego pustego białego tła lub wybrać jeden z wielu szablonów, aby dodać gotowe siatki i pola zawartości w celu uzyskania dodatkowej struktury.

MURAL jest szczególnie skutecznym narzędziem zespołowym, umożliwiającym tworzenie wielu „pokojów” dla tablic, z których każdy ma inne uprawnienia ograniczające dostęp. Możesz mieć jedno pomieszczenie dla zespołu projektowego, jedno dla zespołu marketingowego itd. Lub możesz tworzyć pokoje według projektu.

Zdalne zespoły, które używają MURAL do spotkań (takich jak Zapier), pokochają cyfrową wersję niektórych zszywek biurowych, od timerów (których można używać do sprintów skoncentrowanych na tworzeniu pomysłów) po czaty. Dzielenie się szczerymi opiniami podczas zdalnych spotkań zespołu może być trudne. Dlatego uwielbiamy sesję głosowania na czas MURAL, w której możesz przydzielić liczbę głosów każdemu współpracownikowi. Aby zagłosować, kliknij obiekt na tablicy. Każdy głos jest anonimowy i automatycznie podliczany.

 • Cena MURAL:

od 16$ miesięcznie za plan Starter.

yes​​​​​​​ MURAL może najlepiej działać jako tablica online do zdalnych, wieloosobowych spotkań.


© 2021 LingRoom


 

Share this article
Popular Dictionaries