Oczy są zwierciadłem duszy oraz środek komunikacji

Oczy to potężny środek komunikacji niewerbalnej | Test

Rozwiąż test osobowości przygotowany przez LingRoom

Oczy to potężny środek komunikacji. Kontakt wzrokowy uwalnia zarówno świadomy, jak i nieświadomy przekaz informacji. Oczy stanowią jedną z najważniejszych części komunikacji niewerbalnej, która wywiera ogromny wpływ na sposób odbioru komunikatu przez naszego rozmówcę. Nawiązywanie kontaktu wzrokowego, jego utrzymywanie lub unikanie jest ściśle związane z częścią mózgu zwaną ciałem migdałowatym. To jeden z elementów układu limbicznego, który jest odpowiedzialny za kontrolę naszych emocji. Zwykle badania przypisują mu aktywowanie głównie negatywnych emocji, ale wielu badaczy wskazuje, że to właśnie ta część mózgu reguluje nasze kontakty międzyludzkie.

Bardzo często nie jesteśmy świadomi tego, co komunikuje nasze spojrzenie. Jeśli nie jesteśmy mistrzami samokontroli, łatwo wyczytać z naszych oczu emocje. 

Trudno jest ukryć szczere zainteresowanie drugą osobą lub tematem lekcji, natomiast zdecydowanie łatwiej jest je udawać, choć bywa to męczące. Błysk w naszych oczach i rozszerzone źrenice są zarezerwowane dla chwil szczęścia, euforii – często ten błysk widać w oczach zwycięzców lub zakochanych. Nadmierne mruganie sugeruje naszą niepewność i nerwowość – nasz korepetytor z łatwością może rozpoznać, kiedy nie znamy odpowiedzi na zadane przez niego pytanie. Osoby praworęczne zwykle spoglądają w lewo, gdy starają się sobie coś przypomnieć, a w prawo, gdy wymyślają coś nowego – generują pomysł. Gdy twój nauczyciel mruży oczy podczas twojej wypowiedzi, prawdopodobnie nie wierzy w to, co mówisz. Natomiast, gdy podnosi brwi, niewerbalnie zachęca cię do kontynuowania odpowiedzi, co prawdopodobnie oznacza, że zmierzasz we właściwym kierunku.

Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie zabawny test. Sprawdź się! Wybierz jedno oko i sprawdź, co mówi o tobie dokonany wybór. Symbolizują jasność, ostrość i cel. Wybór oka spośród przedstawionych poniżej, pokazuje sporo o twojej osobowości.

 

► Sprawdź także: Zabawny test osobowości


Marketplace korepetycji LingRoom

LingRoom | Marketplace korepetycji językowych.

Wybierz swój sposób na nauczanie języka – lekcje indywidualne lub zajęcia online.

LingRoom łączy lektorów języków obcych i uczniów poszukujących lekcji, kursów językowych, korepetycji oraz e-korepetycji (online) w całej Polsce. Lektorzy ponad 20 języków obcych oferują tematyczne kursy językowe, konwersacje, korepetycje, e-korepetycje oraz pakiety lekcji dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Zajęcia językowe LingRoom mogą odbywać się w domu, biurze, online lub w dogodnej przestrzeni miejskiej.

Lektorzy języków obcych współpracujący z LingRoom to w większości osoby z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu lekcji indywidualnych, grupowych oraz udzielaniu korepetycji i e- korepetycji. To profesjonalni lektorzy z gruntownym wykształceniem filologicznym, świetnym przygotowaniem pedagogicznym i ogromnym zamiłowaniem do języków obcych. Na platformie można znaleźć profile lektorów z Polski oraz Native Speakerów ze zweryfikowanymi kwalifikacjami w zakresie nauczania języków obcych. Każdy lektor, którego profil został oznaczony jako „zweryfikowany”, dostarczył do LingRoom kopie uzyskanych dyplomów, certyfikatów oraz świadectw, potwierdzających jego kwalifikacje w zakresie nauczania języków obcych.

LingRoom.pl to marketplace korepetycji oferujący proste i komfortowe narzędzia do nauki języków obcych. W profilu ucznia w łatwy sposób można zamawiać lekcje/kursy/e-korepetycje u wybranych lektorów językowych. Kalendarz ucznia zsynchronizowany jest z kalendarzem lektora, dzięki czemu zmiana daty czy godziny lekcji i jej potwierdzenie nigdy jeszcze nie było tak proste. Funkcja czatu pozwala na szybki kontakt z nauczycielem. W łatwy sposób można pobierać materiały lekcyjne, dodane przez lektora. System powiadomień na bieżąco wysyła informacje o statusie lekcji za pośrednictwem SMS i/lub e-mail. W profilu dostępne są wszystkie szczegóły dotyczące zamówionych lekcji/kursów – historia oraz aktualny status na dany dzień.

Jak działa LingRoom?

  • Wybierz Lektora lub interesujący Cię Kurs Tematyczny, korzystając z filtrów dostępnych w wyszukiwarce.

Możesz filtrować wyniki wyszukiwania według języka, ceny za lekcję/kurs, lokalizacji, języka komunikacji i in. W ofercie lektorów są zarówno lekcje stacjonarne, jak i zajęcia online. Dostępne pojedyncze lekcje, pakiety lub gotowe kursy tematyczne. Lekcje indywidualne dla dorosłych oraz korepetycje jak nauczyć się angielskiego.

  • Zamów lekcję/pakiet lekcji/kurs, wypełniając formularz.

Przed złożeniem zamówienia możesz również skontaktować się z lektorem via Czat, aby zapytać o szczegóły oferty. Złożenie zamówienia u lektora nie wiąże się z natychmiastową płatnością. Najpierw zostaniesz poinformowany o zaakceptowaniu zamówienia przez lektora i dopiero wtedy otrzymasz prośbę o dokonanie płatności.

  • Opłać zamówienie i rozpocznij lekcje/kurs, korzystając z wielu wygodnych funkcji LingRoom.

W Twoim kalendarzu oraz Kalendarzu Twojego lektora automatycznie zostaną oznaczone zamówione przez Ciebie lekcje. W łatwy sposób możesz nimi zarządzać, pobierać dodane przez lektora pliki z materiałami lekcyjnymi, używać Czatu do szybkiego kontaktu.

Kursy języka i korepetycje z profesjonalnymi lektorami LingRoom!

Indywidualne lekcje stacjonarne w Twojej okolicy lub zajęcia online – wybierz swój własny sposób nauki języków obcych. Sprawdź bazę lektorów i korepetytorów językowych LingRoom i rozpocznij kurs językowy już dziś! W profilu lektora języka znajdziesz informacje o jego doświadczeniu w nauczaniu języków oraz ofertę lekcji, pakietów lekcji oraz językowych kursów tematycznych, a także jego dostępność. Kontaktuj się z wybranymi lektorami i korepetytorami via czat. Zamawiaj dowolną liczbę lekcji, korzystając z bezpiecznego systemu płatności online. Zamawiając lekcje lub kurs językowy u wybranego lektora, zawsze otrzymujesz fakturę od LingRoom. W wygodny sposób zmieniaj daty lekcji, ustaw powiadomienia, które chcesz otrzymywać, pobieraj pliki od swojego korepetitora. Sprawdź jeszcze więcej komfortowych funkcji, które oferuje nasza platforma!

Share this article
Popular Dictionaries