Nauka języka angielskiego w tandemie

Tandem Językowy - od czego zacząć?

Nauka języka obcego w tandemie? To działa!

Tandem Językowy - od czego zacząćTandem, czy inaczej wymiana językowa, jest metodą nauki języków opartą na wzajemnej praktyce językowej przez uczących się partnerów, którzy posługują się różnymi językami. Najczęściej odnosi się do wzajemnego nauczania pierwszych (natywnych) języków partnerów. Wymiana językowa jest ogólnie uważana za pomocną w rozwijaniu biegłości językowej, zwłaszcza płynności mówienia i rozumienia ze słuchu. 

Tandem językowy, który odbywa się poprzez pisanie lub rozmowy tekstowe, poprawia także umiejętność czytania ze zrozumieniem i pisania. Biorąc pod uwagę, że wymiana językowa odbywa się na ogół pomiędzy rodzimymi użytkownikami różnych języków, korzyścią jest również poprawa komunikacji międzykulturowej. 

Idealnie, gdy ucząc się nowego języka, mamy możliwość interakcji z native speakerami. Sytuacja jest dużo prostsza, gdy mieszkamy w kraju, w którym używa się danego języka i możemy znaleźć wiele sposobności na rozmowę z oryginalnymi użytkownikami języka. Trudniej, gdy szukamy natywnych partnerów językowych w swoim rodzimym kraju. Ale nic nie jest niemożliwe! Internet otwiera nam olbrzymie możliwości na ćwiczenie umiejętności konwersacyjnych online! Taka forma nauki jest coraz bardziej popularna, o czym świadczy również wzrost zainteresowania lekcjami online (e-korepetycje). Internet oferuje wiele darmowych narzędzi do komunikowania się (rozmowy i czaty), prowadzenia wideokonferencji, a nawet spotkań wideo w większym gronie, dzięki funkcji rozmów grupowych.

Jak znaleźć partnera do językowego tandemu?

Jeśli nie masz łatwego dostępu do rodzimych użytkowników języka, szukanie partnera do wymiany w trybie online może być najłatwiejszą opcją. Chociaż istnieje niezliczona liczba stron internetowych, które pomogą Ci znaleźć osobę do rozpoczęcia procesu wymiany językowej, znalezienie tej odpowiedniej może być dość czasochłonne. Aby usprawnić proces, zawęź krąg poszukiwania. Spróbuj znaleźć partnera zgodnie z Twoimi zainteresowaniami i potrzebami. 

 

Jeśli nadal jesteś studentem, możesz spróbować znaleźć partnera za pośrednictwem uniwersytetu. Dowiedz się, czy istnieje stowarzyszenie studentów z zagranicy lub wymiany na uniwersytecie i skontaktuj się z nimi. Bez względu na swój status, nie zapominaj, że możesz również skontaktować się z lokalnymi społecznościami, aby znaleźć odpowiednie grupy lub osoby. Jeśli interesuje Cię nauka języka niemieckiego, sprawdź stowarzyszenia kulturalne, takie jak Goethe Institut, języka francuskiego - Alliance Française czy Instituto Cervantes, jeśli uczysz się hiszpańskiego. 

Jak stworzyć udany tandem językowy?

Dla średniozaawansowanego i zaawansowanego uczącego się wymiana z native speakerem jest jednym z najlepszych sposobów nauki języka. Poprzez prowadzenie nieformalnych konwersacji, poznajemy kolokwializmy typowe dla danego języka, idiomy, uczymy się naturalnego akcentu, a także bardzo często budujemy przyjaźń z osobą będącą często reprezentantem kompletnie innej kultury niż nasza – to bardzo ciekawe doświadczenie! Należy się także zastanowić, co my możemy zaoferować naszemu partnerowi językowemu, aby nasza wymiana była korzystana dla obu stron. Warto na wstępnie porozmawiać o swoich oczekiwaniach i celach, aby stworzony tandem językowy był naprawdę wartościowy i przynosił pozytywne efekty.

Zadaj sobie kilka pytań: Czy próbujesz poprawić swoje umiejętności językowe z konkretnego powodu (np.: poszukiwanie pracy, zbliżający się wyjazd za granicę)? Jak często i jak długo chcesz komunikować się z partnerem językowym? Czy wolisz znaleźć kogoś, z kim możesz się spotkać osobiście, czy sesje przez Skype lub WhatsApp Ci wystarczą? Pomyśl o tych kryteriach, szukając potencjalnego partnera.

Co więcej, bądź szczery na temat swojego poziomu znajomości języka i upewnij się, że Twój przyszły partner jest nie tylko biorcą, ale także dawcą. Jak sama nazwa wskazuje, wymiana językowa ma być procesem dwukierunkowym, a nie tylko możliwością bezpłatnych lekcji języka obcego. Spróbuj znaleźć kogoś, którego poziom jest podobny do Twojego, aby czuć się komfortowo podczas wymiany. Nauka nowego języka jest już sama w sobie wystarczająco trudna i na pewno nie musisz wywierać na siebie dodatkowej presji.

Trzeba również pamiętać, że wymiana językowa nie zastępuje prawdziwego kursu językowego: pamiętaj, że Twój partner prawdopodobnie nie jest nauczycielem, a jedynie native speakerem. Będziesz natomiast w stanie nauczyć cię, w jaki sposób native speakerzy używają danego języka, a także słów, których możesz nie znaleźć w podręcznikach. Nie licz na to, że partner wytłumaczy Ci zasady gramatyki tak, jak zrobiłby to doświadczony korepetytor, ponieważ wiele pojęć gramatycznych wyda mu się oczywistych. Prawdopodbnie też, nie będzie umiał ich nazwać, ani opisać ich mechanizmu. Od partnera językowego najczęściej uczymy się po prostu przez naśladowanie i powtarzanie struktur językowych, których używa on w rozmowie. 

By odpowiednio przygotować się do wymiany, ustalcie harmonogram spotkań oraz zdefiniujcie ramy czasowe i tematyczne.

Przed rozpoczęciem pierwszej sesji nie zapomnij uzgodnić z partnerem, w jaki sposób będziecie poprawiać błędy. Czy wolicie robić notatki i omawiać popełnione błędy językowe na końcu dyskusji lub czujecie się komfortowo z poprawkami na bieżąco w trakcie rozmowy? Jest to ważna kwestia, ponieważ każda osoba reaguje inaczej, gdy jest poprawiana i warto wybrać najbardziej komfortowy sposób.

W zależności od Twojego poziomu języka może być konieczne zrobienie notatek podczas wymiany w celu zapamiętania nowych słów lub wyrażeń. W takim przypadku upewnij się, że nie poświęcasz więcej czasu na pisanie niż mówienie. Możecie również rozważyć nagrywanie Waszych sesji językowych, aby później móc je sobie na spokojnie odtworzyć i powtórzyć.

Regularne spotkania z partnerem językowym to świetny sposób na doskonalenie języka obcego -  niezależnie od tego, czy interesuje Cię nauka angielskiego online, czy nauka języka niemieckiego stacjonarnie, np. przy kawie. To także świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości!

Szukasz poleconych lektorów języka obcego?

Sprawdź naszą wyszukiwarkę

 


 

LingRoom | Marketplace korepetycji językowych

LingRoom | Marketplace korepetycji językowych

Wybierz swój sposób na nauczanie języka – lekcje indywidualne lub zajęcia online 

LingRoom łączy lektorów języków obcych i uczniów poszukujących lekcji, kursów językowych, korepetycji oraz e-korepetycji (online) w całej Polsce. Lektorzy ponad 20 języków obcych oferują tematyczne kursy językowe, konwersacje, korepetycje, e-korepetycje oraz pakiety lekcji dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Zajęcia językowe LingRoom mogą odbywać się w domu, biurze, online lub w dogodnej przestrzeni miejskiej.

Lektorzy języków obcych współpracujący z LingRoom to w większości osoby z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu lekcji indywidualnych, grupowych oraz udzielaniu korepetycji i ekorepetycji. To profesjonalni lektorzy z gruntownym wykształceniem filologicznym, świetnym przygotowaniem pedagogicznym i ogromnym zamiłowaniem do języków obcych. Na platformie można znaleźć profile lektorów z Polski oraz Native Speakerów ze zweryfikowanymi kwalifikacjami w zakresie nauczania języków obcych. Każdy lektor, którego profil został oznaczony jako „zweryfikowany”, dostarczył do LingRoom kopie uzyskanych dyplomów, certyfikatów oraz świadectw, potwierdzających jego kwalifikacje w zakresie nauczania języków obcych.

LingRoom.pl to marketplace korepetycji oferujący proste i komfortowe narzędzia do nauki języków obcych. W profilu ucznia w łatwy sposób można zamawiać lekcje/kursy/e-korepetycje u wybranych lektorów językowych. Kalendarz ucznia zsynchronizowany jest z kalendarzem lektora, dzięki czemu zmiana daty czy godziny lekcji i jej potwierdzenie nigdy jeszcze nie było tak proste. Funkcja czatu pozwala na szybki kontakt z nauczycielem. W łatwy sposób można pobierać materiały lekcyjne, dodane przez lektora. System powiadomień na bieżąco wysyła informacje o statusie lekcji za pośrednictwem SMS i/lub e-mail. W profilu dostępne są wszystkie szczegóły dotyczące zamówionych lekcji/kursów – historia oraz aktualny status na dany dzień.

Tylko sprawdzeni lektorzy 

Każdy lektor lub korepetytor, którego profil został oznaczony jako „zweryfikowany”, dostarczył do LingRoom kopie uzyskanych dyplomów, certyfikatów oraz świadectw, potwierdzających jego kwalifikacje w zakresie nauczania języków obcych. Wielu spośród naszych lektorów, to osoby z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu lekcji indywidualnych, grupowych oraz udzielaniu korepetycji oraz e korepetycje. To profesjonalni lektorzy z gruntownym wykształceniem filologicznym, świetnym przygotowaniem pedagogicznym i ogromnym zamiłowaniem do języków. Dla lektorów LingRoom języki obce to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja, którą chętnie dzielą się ze swoimi uczniami.

LingRoom to marketplace korepetycji oferujący proste i komfortowe narzędzia do nauki języków 

Utworzenie profilu ucznia jest całkowicie bezpłatne. W profilu ucznia w łatwy sposób można zamawiać lekcje lub kursy językowe u wybranych lektorów. Kalendarz ucznia zsynchronizowany jest z kalendarzem lektora, dzięki czemu zmiana daty czy godziny lekcji i jej potwierdzenie nigdy jeszcze nie było tak proste. Funkcja czatu pozwala na szybki kontakt z korepetytorem. W łatwy sposób można pobierać materiały lekcyjne, dodane przez lektora. System powiadomień na bieżąco wysyła informacje o statusie lekcji za pośrednictwem SMS i/lub e-mail. W profilu dostępne są wszystkie szczegóły dotyczące zamówionych lekcji/kursów – historia oraz aktualny status na dany dzień.

Wybierz swój sposób na naukę języków obcych z LingRoom!

Indywidualne lekcje języka w domu, w biurze, a może nauka online? W LingRoom sam wybierasz, gdzie i jak chcesz się uczyć! Lektorzy ponad 20 języków obcych oferują tematyczne kursy językowe, konwersacje, korepetycje oraz pakiety lekcji w atrakcyjnych cenach. Doświadczeni lektorzy z Polski oraz Native Speakerzy ze zweryfikowanymi kwalifikacjami w zakresie nauczania języków obcych czekają, aby podzielić się z Tobą swoją wiedzą i pasją do języków!

Jak działa marketplace korepetycji językowych LingRoom? 

1) Wybierz Lektora lub interesujący Cię Kurs Tematyczny, korzystając z filtrów dostępnych w wyszukiwarce.
Tematyczne kursy językowe, przygotowanie do certyfikatów, konwersacje, korepetycje, nauka języka na wszystkich poziomach zaawansowania. Możesz filtrować wyniki wyszukiwania według języka, ceny za lekcję/kurs, lokalizacji, języka komunikacji i in. W ofercie lektorów są zarówno lekcje stacjonarne, jak i zajęcia online. Dostępne pojedyncze lekcje, pakiety lub gotowe kursy tematyczne. Lekcje indywidualne dla dorosłych oraz korepetycje.

2) Zamów lekcję/pakiet lekcji/kurs, wypełniając formularz.
Przed złożeniem zamówienia możesz również skontaktować się z lektorem via Czat, aby zapytać o szczegóły oferty. Złożenie zamówienia u lektora nie wiąże się z natychmiastową płatnością. Najpierw zostaniesz poinformowany o zaakceptowaniu zamówienia przez lektora i dopiero wtedy otrzymasz prośbę o dokonanie płatności.

3) Opłać zamówienie i rozpocznij lekcje/kurs, korzystając z wielu wygodnych funkcji LingRoom. 
W Twoim kalendarzu oraz Kalendarzu Twojego lektora automatycznie zostaną oznaczone zamówione przez Ciebie lekcje. W łatwy sposób możesz nimi zarządzać, pobierać dodane przez lektora pliki z materiałami lekcyjnymi, używać Czatu do szybkiego kontaktu.

4) Kursy języka i korepetycje z profesjonalnymi lektorami LingRoom

Indywidualne lekcje stacjonarne w Twojej okolicy lub zajęcia online – wybierz swój własny sposób nauki języków obcych. Sprawdź bazę lektorów i korepetytorów językowych LingRoom i rozpocznij kurs języka obcego już dziś! W profilu lektora języka znajdziesz informacje o jego doświadczeniu w nauczaniu języków oraz ofertę lekcji, pakietów lekcji oraz językowych kursów tematycznych, a także jego dostępność. Kontaktuj się z wybranymi lektorami i korepetytorami via czat. Zamawiaj dowolną liczbę lekcji, korzystając z bezpiecznego systemu płatności online. Zamawiając lekcje lub kurs językowy u wybranego lektora, zawsze otrzymujesz fakturę od LingRoom. W wygodny sposób zmieniaj daty lekcji, ustaw powiadomienia, które chcesz otrzymywać, pobieraj pliki od swojego korepetitora. Sprawdź jeszcze więcej komfortowych funkcji, które oferuje nasza platforma!

Dlaczego warto korzystać z LingRoom? 

Wydajność. Nauka języka z LingRoom jest bardziej skuteczna niż z większością tradycyjnych szkół  językowych lub online platform. Ucząc się z prywatnym korepetytorem za pośrednictwem LingRoom, nie ponosisz kosztów, które ma tradycyjna szkoła językowa. Warto zauważyć, że nie musisz płacić za fizyczne miejsce, czynsz, reklamę, marketing, administrację szkolną i inne koszty tradycyjnej szkoły, które zawarte są w cenie kursu. Z LingRoom płacisz za swojego osobistego nauczyciela. Bezpośrednie lekcje indywidualnie z nauczycielem lub w grupie – to najskuteczniejszy i sprawdzony sposób, aby osiągnąć wysokie wyniki w nauce języków obcych. LingRoom oferuje bardzo przystępny i wygodny sposób wyszukiwania i rezerwowania korepetycji językowych. Dokonujesz swojego wyboru, korzystając z dużej bazy korepetytorów, którzy oferują różnorodne kursy oraz zróżnicowane stawki, tak abyś mógł wybrać dokładnie to, czego szukasz. Jako użytkownik LingRoom płacisz tylko za naukę.

Indywidualny wybór. Wybierz nauczyciela, który odpowiada Twoim potrzebom. Jest to Twój świadomy i niezależny wybór spośród lektorów, którzy prezentują najwyższy poziom edukacji oraz duże doświadczenie, poparte zaufanymi referencjami. Możesz wybierać spośród setek nauczycieli. Możesz spróbować nauki z kilkoma nauczycielami, aby ostatecznie znaleźć korepetytora, który najbardziej Ci odpowiada. W zależności od swoich potrzeb możesz zmieniać korepetytorów. Nauczyciel uczy, czego chcesz się nauczyć. Lekcja jest prowadzona w tempie dostosowanym do Twojego tempa nauki. Lekcje są dostosowane do Twojego poziomu i tempa nauki, a także Twoich zainteresowań.

Komfort uczenia się. Prostota i komfort użycia. Korzystanie z platformy LingRoom jest bardzo proste i intuicyjne, nie wymaga specjalnej wiedzy informatycznej ani skomplikowanych ustawień. Twój proces edukacji jest cały czas pod Twoją kontrolą: wygodny panel administracyjny, synchronizacja kalendarza, dostęp do materiałów, rzeczywisty bilans zajęć i historie płatności.

Jakość. LingRoom koncentruje się na najwyższej wydajności i bezkompromisowej jakości oferowanych usług. Marketplace LingRoom jest rozwijany wspólnie przez profesjonalnych lektorów języków oraz osoby rozumiejące potrzebę szybkiej i efektywnej nauki różnych języków obcych. 

350+ językowych kursów tematycznych.
Nauka języka od podstaw, kursy dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych, język biznesowy, specjalistyczny i codzienny, konwersacje tematyczne poszerzające słownictwo i poprawiające wymowę. Przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej, prezentacji czy występu publicznego w języku obcym. Specjalne kursy dla najmłodszych dzieci, korepetycje dla młodzieży szkolnej oraz indywidualne lekcje dla dorosłych. Sport, kultura, sztuka, kulinaria, biznes, relacje i wiele więcej tematów w ponad 20 językach!

Share this article
Popular Dictionaries