Test osobowości - Psychogeometria

Test osobowości - Psychogeometria

Psychogeometria a zdolność skutecznej komunikacji nie tylko w języku obcym - TEST

Psychogeometria powstała w USA, jej autorką jest dr psychologii - Susan Dellinger, która w 1978 roku stworzyła Psycho-Geometrics System. 

Testy psychogeometryczne służą do analizy typologii osobowości badanego, w oparciu o preferowany przez niego kształt geometryczny.
Podstawą tego testu jest percepcja figur geometrycznych, posiadających takie cechy jak: stabilność, obecność lub brak kątów, zamkniętość lub otwartość figury. Już na podstawie tych wskaźników można określić badaną osobę i jej sposoby interakcji z innymi.

Preferencje w wyborze figur geometrycznych mogą świadczyć o osobowości człowieka, a nawet o jego poglądach politycznych. Do takiego wniosku prowadzą wyniki badań przeprowadzonych przez Tylera G. Okimoto z University of Queensland w Brisbane w Australii oraz Dena M. Grometa z University of Pennsylvania w Filadelfii. Do testu wybrano grupę ochotników, których poglądy polityczne, społeczne oraz ogólne cechy charakteru zostały wcześniej zbadane. Pokazywano im różne figury geometryczne zbliżone do okręgu, kwadratu, trójkąta i pytano czy figura na prezentowanej im ilustracji jest okręgiem, a jeśli nawet nie jest, czy go w ogóle przypomina. Okazało się, że osoby widzące na ilustracji okrąg lub kształt do niego zbliżony to zwykle liberałowie, a tym, których odpowiedź brzmiała - „nie, to w żadnym razie nie jest okrąg" – zdecydowanie bliżej jest do grupy konserwatystów, opowiadających się za pielęgnowaniem tradycji.

Jak podkreśla dr Dellinger, celem testów psychogeometrycznych nie jest dogłębne, oparte na niepodważalnych naukowych postawach poznawanie samego siebie. Głównym celem testów jest ułatwienie skutecznego porozumiewania się ludzi o odmiennych charakterach i poglądach – także politycznych.

Co ciekawe, ten test jest często wykorzystywany podczas rozmów rekrutacyjnych. Sprawdź się, jak wypadasz jako kandydat do pracy!

Interesujące? Cóż, przejdźmy do samego testu. Być może wyniki zaskoczą Cię nieprzewidywalnością.

Przyjrzyj się uważnie zaprezentowanym figurom i wybierz tę, która najbardziej Ci się podoba.

Twój wybór może wiele powiedzieć o tym, jaką jesteś osobą, jakie są twoje mocne i słabe strony.

 

 


Marketplace korepetycji LingRoom

Marketplace korepetycji językowych | LingRoom

Wybierz swój sposób na nauczanie języka – lekcje indywidualne lub zajęcia online.

LingRoom łączy lektorów języków obcych i uczniów poszukujących lekcji, kursów językowych, korepetycji oraz e-korepetycji (online) w całej Polsce. Lektorzy ponad 20 języków obcych oferują tematyczne kursy językowe, konwersacje, korepetycje, e-korepetycje oraz pakiety lekcji dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Zajęcia językowe LingRoom mogą odbywać się w domu, biurze, online lub w dogodnej przestrzeni miejskiej.

Lektorzy języków obcych współpracujący z LingRoom to w większości osoby z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu lekcji indywidualnych, grupowych oraz udzielaniu korepetycji i e- korepetycji. To profesjonalni lektorzy z gruntownym wykształceniem filologicznym, świetnym przygotowaniem pedagogicznym i ogromnym zamiłowaniem do języków obcych. Na platformie można znaleźć profile lektorów z Polski oraz Native Speakerów ze zweryfikowanymi kwalifikacjami w zakresie nauczania języków obcych. Każdy lektor, którego profil został oznaczony jako „zweryfikowany”, dostarczył do LingRoom kopie uzyskanych dyplomów, certyfikatów oraz świadectw, potwierdzających jego kwalifikacje w zakresie nauczania języków obcych.

LingRoom.pl to marketplace korepetycji oferujący proste i komfortowe narzędzia do nauki języków obcych. W profilu ucznia w łatwy sposób można zamawiać lekcje/kursy/e-korepetycje u wybranych lektorów językowych. Kalendarz ucznia zsynchronizowany jest z kalendarzem lektora, dzięki czemu zmiana daty czy godziny lekcji i jej potwierdzenie nigdy jeszcze nie było tak proste. Funkcja czatu pozwala na szybki kontakt z nauczycielem. W łatwy sposób można pobierać materiały lekcyjne, dodane przez lektora. System powiadomień na bieżąco wysyła informacje o statusie lekcji za pośrednictwem SMS i/lub e-mail. W profilu dostępne są wszystkie szczegóły dotyczące zamówionych lekcji/kursów – historia oraz aktualny status na dany dzień.

Jak działa LingRoom?

1) Wybierz Lektora lub interesujący Cię Kurs Tematyczny, korzystając z filtrów dostępnych w wyszukiwarce.
Możesz filtrować wyniki wyszukiwania według języka, ceny za lekcję/kurs, lokalizacji, języka komunikacji i in. W ofercie lektorów są zarówno lekcje stacjonarne, jak i zajęcia online. Dostępne pojedyncze lekcje, pakiety lub gotowe kursy tematyczne. Lekcje indywidualne dla dorosłych oraz korepetycje.

2) Zamów lekcję/pakiet lekcji/kurs, wypełniając formularz.
Przed złożeniem zamówienia możesz również skontaktować się z lektorem via Czat, aby zapytać o szczegóły oferty. Złożenie zamówienia u lektora nie wiąże się z natychmiastową płatnością. Najpierw zostaniesz poinformowany o zaakceptowaniu zamówienia przez lektora i dopiero wtedy otrzymasz prośbę o dokonanie płatności.

3) Opłać zamówienie i rozpocznij lekcje/kurs, korzystając z wielu wygodnych funkcji LingRoom.
W Twoim kalendarzu oraz Kalendarzu Twojego lektora automatycznie zostaną oznaczone zamówione przez Ciebie lekcje. W łatwy sposób możesz nimi zarządzać, pobierać dodane przez lektora pliki z materiałami lekcyjnymi, używać Czatu do szybkiego kontaktu.

Jak zaplanować lekcję z nauczycielem?

a. Zanim zaplanujesz lekcję, wybierz lektora, z którym chcesz się uczyć – skorzystaj z wyszukiwarki korepetytorów i przyjrzyj się kilku profilom, które uważasz za właściwe. Każdy nauczyciel jest inny, dlatego warto poświęć więcej czasu na analizę jego profilu pod kątem Twoich osobistych oczekiwań. Obejrzyj jego film autoprezentacyjny i przeczytaj informacje w jego profilu.

b. Po wykonaniu kroku a) można przejść do następnego - skontaktuj się ze swoim potencjalnym korepetytorem poprzez Czat, korzystając z przycisku "Wyślij wiadomość" lub złóż zamówienie w jego profilu - "Zamów lekcje". Zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiego formularza, precyzującego Twoje oczekiwania co do kursu oraz wybranie konretnych dat i miejsca lekcji. Wysłanie formularza nie wiąże się z żadną opłatą. Daty lekcji można później edytować. 

c. Wysyłając zamówienie podaj informacje o tym, jakie są Twoje cele planowanego kursu językowego i jaki styl nauki preferujesz, a także kilka słów o sobie. Pamiętaj, że wskazane jest skontaktowanie się z kilkoma nauczycielami, aby mieć kilka opcji do wyboru. 

d. Po zaakceptowaniu przez lektora twojego zamówienia, zostaniesz poproszony o dokonanie płatności przez bezpieczny system płatności, za wskazaną przez Ciebie w zamówieniu liczbę lekcji. Każdy nauczyciel ma prawo zdecydować, czy oferuje lekcję próbną i czy jest ona bezpłatna, czy powinna zostać opłacona. W przypadku, gdy lektor odrzucił zamówienie, spróbuj skontaktować się z nim poprzez Czat. Być może któryś z wybranych przez Ciebie terminów lekcji, jest już zarezerwowany.

e. Po dokonaniu przez Ciebie płatności, zarówno w Twoim kalendarzu, jak i kalendarzu lektora pojawią się wybrane wcześniej daty i godziny lekcji. Daty i godziny lekcji mogą być zmieniane zarówno przez lektora, jaki i ucznia, ale wymagają potwierdzenia i akceptacji obu stron. System będzie automatycznie informował lektora i ucznia o każdej propozycji zmiany terminu.

f. Po każdym zrealizowanym zakupie otrzymasz od LingRoom fakturę na wskazany przez Ciebie przy rejestracji adres email.

Share this article
Popular Dictionaries