Test psychologiczny: skłonność do manipulacji

Czy masz skłonność do manipulacji? - Test psychologiczny

Czy masz skłonność do wykorzystywania emocji w celu manipulowania innymi? Test psychologiczny.

Za pomocą emocji można manipulować innymi jak obiektami. Śmiech, gniew, irytacja, krzyk, płacz, podniecenie, obojętność… są wykorzystywane jako środki manipulacji. Empirycznie badamy siłę oddziaływania naszych emocji na innych i zapamiętujemy sytuacje, w których nasze „przygotowanie emocjonalne” daje pożądany efekt. Analizując daną sytuację, naturalnie uruchamiamy mechanizm engramu emocjonalnego, czyli wewnętrznego zapisu emocji.

Engram jest śladem pamięciowym, zapisem doświadczenia. Na podstawie silnych przeżyć, pod wpływem określonych bodźców tworzymy stereotypy naszych zachowań. Te zachowania są zapisywane w pamięci i przywoływane w określonych sytuacjach. Wykorzystywanie ich, pozwala nam niejednokrotnie wywierać wpływ na innych za pomocą emocji.

Z reguły engramy występują w traumatycznych okolicznościach, zwłaszcza w dzieciństwie, w tak zwanych wrażliwych okresach dojrzewania umysłowego. Na tym etapie rozwoju osoba jest szczególnie wrażliwa i potrzebuje jakiejś formy samoobrony. Okoliczności traumatyczne mogą być różne: konflikty, napięcie nerwowe, uraz, nienawiść bliskich osób itp. Jednostka ma wolność wyboru: jeśli chce osiągnąć swój cel, może odwołać się do każdego emocjonalnego engramu - pozytywnego lub negatywnego. Praktyka pokazuje, że ochronne engramy negatywnych treści są wybierane częściej.

Engram jest automatyczny i integralny W odpowiednich okolicznościach, na przykład traumatycznych, jest aktywizowany i odtwarzany od początku do końca, trudno jest go przerwać w dowolnym momencie.

Engram jest słabo kontrolowany przez rozum - trudno mu poradzić sobie z początkową reakcją samoobrony lub manipulacją. Nie przez przypadek ludzie o różnym poziomie intelektualnym - wysokim, średnim, niskim – są równym stopniu skłonni do odtwarzania emocjonalnych engramów i w tej chwili są bardzo do siebie podobni w swojej bezradności, agresywności, chamstwie itp.

Engramy zarówno pozytywnych, jak i negatywnych właściwości pełnią funkcję ochronną, której celem jest utrzymanie integralności „ja”. Engramy powstałe pod wpływem stresujących okoliczności są odtwarzane w przypadkach, gdy osoba jest w dyskomfortowej sytuacji, jest zagrożona, znajduje się w sytuacjach konfliktowych. Engramy powstające w psychologicznie wrażliwych sytuacjach są reprodukowane, jeśli to konieczne, w celu uzyskania uwagi, ciepła, komfortu, wsparcia i miłości od otoczenia.

Engramy związane z czynnikami psycho-traumatycznymi są funkcjonalnie bardziej aktywne niż engramy, które powstały w pozytywnych sytuacjach.

Engramy powstają z udziałem lub pod bezpośrednim wpływem bardzo bliskiego i istotnego środowiska. Są to rodzice i krewni, partnerzy i dzieci, wychowawcy i nauczyciele, przełożeni i koledzy…

Engramy wnikają w różne sfery osobistych relacji - rodzina, przyjaźń, miłość, biznes.

Instrukcja do testu

Oto seria stwierdzeń. Istnieją tylko dwa warianty odpowiedzi. Jeśli zgadzasz się z danym stwierdzeniem, wybierz odpowiedź: „Tak”, jeśli się nie zgadzasz - „Nie”. 

Loading...

 


Najlepszy marketplace korepetycji językowych w Polsce

LingRoom | Marketplace korepetycji językowych

Wybierz swój sposób na nauczanie języka – lekcje indywidualne lub zajęcia online.

LingRoom łączy lektorów języków obcych i uczniów poszukujących lekcji, kursów językowych, korepetycji oraz e-korepetycji (online) w całej Polsce. Lektorzy ponad 20 języków obcych oferują tematyczne kursy językowe, konwersacje, korepetycje, e-korepetycje oraz pakiety lekcji dla dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Zajęcia językowe LingRoom mogą odbywać się w domu, biurze, online lub w dogodnej przestrzeni miejskiej.

Lektorzy języków obcych współpracujący z LingRoom to w większości osoby z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu lekcji indywidualnych, grupowych oraz udzielaniu korepetycji i e- korepetycji. To profesjonalni lektorzy z gruntownym wykształceniem filologicznym, świetnym przygotowaniem pedagogicznym i ogromnym zamiłowaniem do języków obcych. Na platformie można znaleźć profile lektorów z Polski oraz Native Speakerów ze zweryfikowanymi kwalifikacjami w zakresie nauczania języków obcych. Każdy lektor, którego profil został oznaczony jako „zweryfikowany”, dostarczył do LingRoom kopie uzyskanych dyplomów, certyfikatów oraz świadectw, potwierdzających jego kwalifikacje w zakresie nauczania języków obcych.

LingRoom.pl to marketplace korepetycji oferujący proste i komfortowe narzędzia do nauki języków obcych. W profilu ucznia w łatwy sposób można zamawiać lekcje/kursy/e-korepetycje u wybranych lektorów językowych. Kalendarz ucznia zsynchronizowany jest z kalendarzem lektora, dzięki czemu zmiana daty czy godziny lekcji i jej potwierdzenie nigdy jeszcze nie było tak proste. Funkcja czatu pozwala na szybki kontakt z nauczycielem. W łatwy sposób można pobierać materiały lekcyjne, dodane przez lektora. System powiadomień na bieżąco wysyła informacje o statusie lekcji za pośrednictwem SMS i/lub e-mail. W profilu dostępne są wszystkie szczegóły dotyczące zamówionych lekcji/kursów – historia oraz aktualny status na dany dzień.

Jak działa LingRoom?

1) Wybierz Lektora lub interesujący Cię Kurs Tematyczny, korzystając z filtrów dostępnych w wyszukiwarce.

Możesz filtrować wyniki wyszukiwania według języka, ceny za lekcję/kurs, lokalizacji, języka komunikacji i in. W ofercie lektorów są zarówno lekcje stacjonarne, jak i zajęcia online. Dostępne pojedyncze lekcje, pakiety lub gotowe kursy tematyczne. Lekcje indywidualne dla dorosłych oraz korepetycje.

2) Zamów lekcję/pakiet lekcji/kurs, wypełniając formularz.

Przed złożeniem zamówienia możesz również skontaktować się z lektorem via Czat, aby zapytać o szczegóły oferty. Złożenie zamówienia u lektora nie wiąże się z natychmiastową płatnością. Najpierw zostaniesz poinformowany o zaakceptowaniu zamówienia przez lektora i dopiero wtedy otrzymasz prośbę o dokonanie płatności.

3) Opłać zamówienie i rozpocznij lekcje/kurs, korzystając z wielu wygodnych funkcji LingRoom.

W Twoim kalendarzu oraz Kalendarzu Twojego lektora automatycznie zostaną oznaczone zamówione przez Ciebie lekcje. W łatwy sposób możesz nimi zarządzać, pobierać dodane przez lektora pliki z materiałami lekcyjnymi, używać Czatu do szybkiego kontaktu.

Kursy języka i korepetycje z profesjonalnymi lektorami LingRoom.

Indywidualne lekcje stacjonarne w Twojej okolicy lub zajęcia online – wybierz swój własny sposób nauki języków obcych. Sprawdź bazę lektorów i korepetytorów językowych LingRoom i rozpocznij kurs języka obcego już dziś! W profilu lektora języka znajdziesz informacje o jego doświadczeniu w nauczaniu języków oraz ofertę lekcji, pakietów lekcji oraz językowych kursów tematycznych, a także jego dostępność. Kontaktuj się z wybranymi lektorami i korepetytorami via czat. Zamawiaj dowolną liczbę lekcji, korzystając z bezpiecznego systemu płatności online. Zamawiając lekcje lub kurs językowy u wybranego lektora, zawsze otrzymujesz fakturę od LingRoom. W wygodny sposób zmieniaj daty lekcji, ustaw powiadomienia, które chcesz otrzymywać, pobieraj pliki od swojego korepetitora. Sprawdź jeszcze więcej komfortowych funkcji, które oferuje nasza platforma!

Dlaczego warto korzystać z LingRoom?

 Wydajność. Nauka języka z LingRoom jest bardziej skuteczna niż z większością tradycyjnych szkół  językowych lub online platform. Ucząc się z prywatnym korepetytorem za pośrednictwem LingRoom, nie ponosisz kosztów, które ma tradycyjna szkoła językowa. Warto zauważyć, że nie musisz płacić za fizyczne miejsce, czynsz, reklamę, marketing, administrację szkolną i inne koszty tradycyjnej szkoły, które zawarte są w cenie kursu. Z LingRoom płacisz za swojego osobistego nauczyciela. Bezpośrednie lekcje indywidualnie z nauczycielem lub w grupie – to najskuteczniejszy i sprawdzony sposób, aby osiągnąć wysokie wyniki w nauce języków obcych. LingRoom oferuje bardzo przystępny i wygodny sposób wyszukiwania i rezerwowania korepetycji językowych. Dokonujesz swojego wyboru, korzystając z dużej bazy korepetytorów, którzy oferują różnorodne kursy oraz zróżnicowane stawki, tak abyś mógł wybrać dokładnie to, czego szukasz. Jako użytkownik LingRoom płacisz tylko za naukę.

Indywidualny wybór. Wybierz nauczyciela, który odpowiada Twoim potrzebom. Jest to Twój świadomy i niezależny wybór spośród lektorów, którzy prezentują najwyższy poziom edukacji oraz duże doświadczenie, poparte zaufanymi referencjami. Możesz wybierać spośród setek nauczycieli. Możesz spróbować nauki z kilkoma nauczycielami, aby ostatecznie znaleźć korepetytora, który najbardziej Ci odpowiada. W zależności od swoich potrzeb możesz zmieniać korepetytorów. Nauczyciel uczy, czego chcesz się nauczyć. Lekcja jest prowadzona w tempie dostosowanym do Twojego tempa nauki. Lekcje są dostosowane do Twojego poziomu i tempa nauki, a także Twoich zainteresowań.

Share this article
Popular Dictionaries